12 września rząd przedstawi w Sejmie informację nt. działań podejmowanych po nawałnicach

Na pierwszym posiedzeniu Sejmu po rekordowo długiej wakacyjnej przerwie rząd przedstawi informację na temat działań podejmowanych w związku z sytuacją powstałą wskutek silnych wiatrów i intensywnych opadów atmosferycznych, które miały miejsce w sierpniu. Według informacji 300POLITYKI, informacja zostanie przedstawiona we wtorek, 12 września między 10:00 a 12:30.

Tego samego dnia o 15:15 odbędzie się II czytanie projektu nowelizacji ustawy o statusie sędziów TK, a o 16:45 – II czytanie projektu zakładającego stopniowe zwiększanie wydatków na obronność do 2,5% PKB w 2030 roku. Z kolei w środę, 13 września o 16:00 odbędzie się II czytanie projektu ustawy o Narodowym Instytucie Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Blok głosowań zaplanowano na piątek, 15 września między 9:00 a 12:00. Wtedy dojdzie do wyboru Justyna Piskorskiego na sędziego TK, który obejmie mandat zmarłego niedawno tzw. sędziego-dublera Lecha Morawskiego. Wcześniej jego kandydaturę będzie zaopiniuje sejmowa komisja sprawiedliwości i praw człowieka.

W wstępnym harmonogramie z oczywistych powodów nie ma prezydenckich projektów dot. sądownictwa – te nie wpłynęły jeszcze do laski marszałkowskiej. Teoretycznie porządek może zostać jeszcze uzupełniony tuż przed 4-dniowym posiedzeniem.

Fot. Sejm