KPRP o 2 latach prezydentury. W poniedziałek o 13:00 w Pałacu Prezydenckim odbędzie się konferencja prasowa szefowej Kancelarii Prezydenta Haliny Szymańskiej oraz szefa Gabinetu Prezydenta Krzysztofa Szczerskiego z okazji dwóch lat prezydentury prezydenta Andrzeja Dudy.

Platforma w Darłówku. W poniedziałek o 12:30 obok Hotelu Apollo w Darłówku Wschodnim Grzegorz Schetyna, Tomasz Siemoniak, Olgierd Geblewicz oraz posłowie i europosłowie PO. Między 12:00 a 16:00 w Darłówku Wschodnim funkcjonować będzie plażowe miasteczko Platformy Obywatelskiej “Wakacje z Europą“, które poprowadzą: Monika Wielichowska, Arkadiusz Myrcha oraz Jakub Rutnicki. W ramach projektu odbędą się konkursy i zabawy dla dzieci, turniej siatkarski i piłkarski.

Miesięcznica smoleńska. W czwartek odbędzie się kolejna już tzw. miesięcznica smoleńska. Krakowskim Przedmieściem tradycyjnie przejdzie Marsz Pamięci, a na końcu przed Pałacem Prezydenckim głos zabierze Jarosław Kaczyński.

Wejście w życie ustawy dot. sądów. W sobotę wchodzi w życie nowelizacja Prawa o ustroju sądów powszechnych – jedyna z tzw. pakietu dot. sądownictwa, którą podpisał prezydent Duda. Dzięki niej PiS będzie mogło wymienić wszystkich prezesów i wiceprezesów sądów – minister sprawiedliwości ma na to pół roku i nie musi podawać powodów.