W przyszłym tygodniu senacka komisja zajmie się przygotowaniem uchwały ws. zmiany regulaminu Senatu. Według informacji 300POLITYKI, senatorowie będą weryfikować katalog wniosków formalnych. Zdaniem naszych rozmówców, marszałek Karczewski o taką weryfikację wnioskował do przewodniczącej komisji wcześniej, niż miała miejsce sytuacja z ogłoszeniem przerwy przez Bogdana Borusewicza.

Zmiany są potrzebne, bo – według rozmówców 300 – teraz wicemarszałek Senatu może ogłosić nawet kilkumiesięczną przerwę. Do podobnej sytuacji – choć obrady odroczono tylko o kilka dni – doszło w październiku, kiedy Borusewicz zarządził przerwę w trakcie debaty dot. TK, twierdząc, że zrobił to na wniosek jednego z senatorów PiS. Od tej pory nie prowadzi obrad, choć – jak sugerował Karczewski – zostanie ponownie dopuszczony pod koniec roku, przed świętami.

Regulamin musi być też dostosowany pod kątem przyjmowania sprawozdania z działalności Rady Mediów Narodowych. Senacka Komisja Regulaminowa, Etyki i Spraw Senatorskich zbierze się w środę, 16 listopada o 8:00.

Fot. Senat