Debaty programowe Platformy i Nowoczesnej, nadanie terminalowi LNG w Świnoujściu imienia prezydenta Lecha Kaczyńskiego, Rada Naczelna PSL – to najważniejsze wydarzenia politycznego weekendu.

Szydło, Kaczyński i Duda na uroczystości nadania terminalowi LNG w Świnoujściu imienia prezydenta Kaczyńskiego

Andrzej Duda, Beata Szydło i Jarosław Kaczyński wezmą udział w jutrzejszej uroczystości nadania terminalowi LNG w Świnoujściu imienia prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

W uroczystości – która rozpocznie się o 11:00 – mają wziąć udział również Joachim Brudziński, Antoni Macierewicz, Marek Gróbarczyk i Piotr Naimski.

Politycy PiS tłumaczą, że choć na Pomorzu Zachodnim partia nie ma najwyższych wyników, to jednak jest to ważny region dla rządu. Premier Szydło ostatnio brała udział w Kongresie Morskim w Szczecinie, a wcześniej – razem z ministrem Gróbarczykiem – prezentowała projekt ustawy stoczniowej. Z kolei prezydent od początku swojej prezydentury w tym regionie był już 10 razy.

Start regionalnych konwencji PO

Zapowiadane od wielu tygodni 16 regionalnych konwencji Platforma zapoczątkuje w Rzeszowie. To w tym mieście właśnie w sobotę – na rynku o 11:00 – spotkają się z mieszkańcami politycy PO. – Kolejne tematyczne spotkania będą odbywały się w całej Polsce. Przez najbliższe tygodnie będziemy rozmawiać z Polakami w całym kraju, aby pod koniec września nasz nowy, wspólny program był już gotowy – tłumaczą organizatorzy. Wydarzenie będzie można śledzić w internecie – na żywo na YouTube.

Zwieńczeniem konwencji będzie kongres we wrześniu, na którym Platforma przedstawi tworzący się program “Polska Obywatelska 2.0”.

Finał cyklu spotkań Nowoczesnej “Porozmawiajmy o lepszej Polsce” i start ogólnopolskich debat o programie Nowoczesnej “Tu zaczyna się lepsza przyszłość”

Najważniejsi politycy Nowoczesnej odbędą w sobotę spotkania w trzech miastach, w których podsumują cykl spotkań “Porozmawiajmy o lepszej Polsce” i zapoczątkują debatę nad nowym programem .N “Tu zaczyna się lepsza przyszłość. Program obejmuje 14 głównych zagadnień, które maja pokaza jak bedzie zdaniem N wyglądać “Polska po PO-PiS”. Trzy polskie miasta zostały wybrane ze względu na ich symboliczne znaczenie.

W Krakowie o godz 11:00 w Hotelu Holiday spotkają się posłowie Ewa Lieder, Monika Rosa, Joanna Scheuring-Wielgus, Jerzy Meysztowicz, Paweł Kobyliński oraz Witold Zembaczyński. O 11:45 zaplanowana jest konferencja prasowa.

Ryszard Petru z wyborcami spotka się o 12:00. O tej godzinie właśnie lider Nowoczesnej weźmie udział w Międzynarodowych Targach Poznańskich. Politykowi będą towarzyszyć Joanna Schmidt, Paulina Hennig-Kloska, Marek Ruciński, Adam Szłapka oraz członek zarządu Nowoczesnej Paweł Rabiej. Przed spotkaniem – ok. godz. 11.30 – zaplanowany jest krótki briefing prasowy.

W Rzeszowie zaś – o 13:00 w klubie Life House – będą posłowie: Kamila Gasiuk-Pihowicz, Marta Golbik, Grzegorz Furgo, Radosław Lubczyk, Adam Cyrański, Mirosław Pampuch oraz członek zarządu Nowoczesnej Mirosław Nowak. Tuż po spotkaniu – ok. godz. 15.30 – odbędzie się krótki briefing prasowy.

PSL. Ok 14.00 w Warszawie planowana jest konferencja prasowa liderów PSL po posiedzeniu Rady Naczelnej ludowców.

Kukiz. “Chrześcijańskie wartości a etyka biznesu” – tak nazywa się panel dyskusyjny na sobotniej konferencji THINKBIG w Warszawie na której wystąpi Paweł Kukiz. Pozostali paneliści to mi.in Marek Jurek, Michał Marusik i Jacek Wilk Panel startuje o 16:45.

fot. Nowoczesna