Suski w RDC: Zmiany mogą nastąpić zawsze, nikt nie jest dożywotnio premierem czy ministrem

– Zmiany mogą nastąpić zawsze. Nikt nie jest dożywotnio premierem, prezesem, posłem, ministrem. To są funkcje, które się piastuje jakiś czas, potem przychodzą inni – mówił dziś w audycji 300POLITYKI „Polityka w samo południe” w Polskim Radiu RDC Marek Suski.

Oto kilka cytatów z rozmowy.

— „JEDYNA POLITYCZNA ZBRODNIA – ZAMORDOWANIE CZŁONKA PIS W ŁODZI PRZEZ CZŁONKA PO”: „Przypominam sobie sytuacje, które rzeczywiście mogłyby być powodem do twierdzenia, że w Polsce dzieje się coś złego, jak wkraczanie służb specjalnych do tygodnika, aby odebrać taśmy kompromitujące władzę czy podpalenie budki pod ambasadą, a później mówienie, że stoi za tym opozycja. Jakoś dzisiaj nic takiego się nie dzieje. Jedyną polityczną zbrodnią, jaka była w ostatnich latach, to zamordowanie członka Prawa i Sprawiedliwości w biurze w Łodzie przez członka Platformy. Wtedy można było mówić, że jest problem z demokracją”

— „PETRU RAZEM Z PO PODWAŻAJĄ DEMOKRATYCZNY WYBÓR”: „Platforma kontynuuje swoje działania [w związku z TK i ustawą czerwcową], a Petru razem z PO próbuje podważyć demokratyczny wybór (…) Gdybyśmy słuchali opozycji, to musielibyśmy powiedzieć, że mamy jakiś armageddon w Polsce, którego ja jakoś nie widzę. Podobnie jak ludzie, z którymi rozmawiam”

— „PRZECIWKO PO MIELIŚMY MILIONOWĄ DEMONSTRACJĘ W WARSZAWIE”: „Gdy PO łamała zasady demokracji, choćby przy dzieleniu częstotliwości na multipleksie, to mieliśmy milionową demonstrację w Warszawie. W demokracji demonstracje są czymś naturalnym (…) Dziś demonstruje się w obronie swoich stołków. Jedna z pań na KOD powiedziała, że oni demonstrują, „żeby było tak, jak było”. My wzięliśmy władzę właśnie po to, żeby nie było tak, jak było, my chcemy patologie odsunąć”

— „ZMIANY W RZĄDZIE MOGĄ NASTĄPIĆ ZAWSZE”: „Zmiany mogą nastąpić zawsze. Nikt nie jest dożywotnio premierem, prezesem, posłem, ministrem. To są funkcje, które się piastuje jakiś czas, potem przychodzą inni (…) Jeśli się pracuje, to należy poddawać się ocenie, za dobre rzeczy chwalić, za złe ganić i poprawiać”