Paweł Bliźniuk, radny PO w Łodzi i bliski współpracownik Grzegorza Schetyny – odpowiedzialny m.in. za działalność szefa PO w mediach społecznościowych – został pełniącym obowiązki szefa Platformy w regionie łódzkim. To decyzja wtorkowego zarządu regionu. Bliźniuka poparło dziewięć osób, a pięć było przeciw, jedna osoba się wstrzymała. Bliźniuk blisko współpracuje też z prezydent Hanną Zdanowską.

Przez ostatnie 1,5 miesiąca p.o. szefa regionu był Świętosław Gołek – po rezygnacji Andrzeja Biernata. Jak mówi nam rozmówca z Platformy, sprawy w regionie nabrały przyspieszenia po tym, jak Łódź odwiedził w ubiegłym tygodniu Grzegorz Schetyna. To kolejna w ostatnich tygodniach zmiana w strukturach partii m.in. po decyzjach Zarządu o rozwiązaniu struktur PO w woj. dolnośląskim i lubuskiem.

Zgodnie ze statutem partii, szefa regionu może wybrać tylko zjazd regionu. Nie ma jednak w tym momencie informacji, kiedy taki zjazd miałby zostać zwołany. Zmiany w Łodzi mogą być intepretowane w mediach jako kolejny sygnał, że PO – kilka miesięcy po wyborach na szefa partii – nie może przestać zajmować się sama sobą.