„Wadim Tyszkiewicz dołączy do Zarządu Krajowego Nowoczesnej” – powiedziała w POLITYCE W SAMO POŁUDNIE na antenie RDC Monika Rosa, sekretarz klubu N. o piątkowej, pierwszej Radzie Krajowej partii. Jak przyznała: „Mamy 3 tysiące członków, to jest liczba na teraz. Chcemy przyjmować tylko osoby zaangażowane”.

— WADIM TYSZKIEWICZ NOWYM CZŁONKIEM ZARZĄDU NOWOCZESNEJ: „Najważniejsza jest konstytucja, będą uchwaly i rozmowa o tym. Jedna osoba dołączy też do Zarządu Krajowego. To Wadim Tysziewicz, prezydent Nowej Soli”.

— „NIE CHCEMY PRZYJMOWAĆ WSZYSTKICH OD RAZU”: „To pierwsza Rada Krajowa, skończyliśmy budowanie struktur. Mamy 3 tysiące członków i 150 kół, władze regionów w każdym województwie. Jest duże zainteresowanie Nowoczesną, szczególnie wśród osób, które wcześniej nie miały związku z polityką. 3 tysiące członków to liczba na teraz, nie chcemy przyjmować wszystkich od razu. Mamy procedurę, która trwa około 3 miesięcy, trzeba zdobyć rekomendację 3 osób. Chcemy, by w partii były osoby, które chcą się realnie zaangażować”

— CIESZY ZAANGAŻOWANIE PLATFORMY W JUTRZEJSZĄ DEMONSTRACJĘ: „Platforma Obywatelska zapowiedziała, że weźmie udział w sobotniej manifestacji, z czego bardzo się cieszymy. Możemy się z nią nie zgadzać w kwestiach programowych, ale chcemy to robić w obrębie pewnych reguł, które obowiązują w demokratycznym państwie. O te zasady będziemy walczyć”

— TENDENCJA JEST JASNA – MAMY LEPSZE WYNIKI SONDAŻOWE NIŻ W WYBORACH: „Sondaże są sondażami, prawdziwe sondaże będą za 3,5 roku. Tendencja jest jasna – mamy lepszy wynik [sondażowy] niż w wyborach parlamentarnych. A jeszcze rok temu nikt nie dawał szans Nowoczesnej. Ale mam 29 posłów w Sejmie, mamy struktury w całym kraju”.

— O COFNIĘCIU 500 PLUS – TRUDNO POWIEDZIEĆ, JAKA BĘDZIE SYTUACJA BUDŻETOWA ZA 3,5 ROKU: „Ciężko w tej chwili powiedzieć, jaka będzie sytuacja budżetowa i międzynarodowa Polski. Za 3 lata będzie problem z tym, aby się budżet domknął. Ten program będzie bardzo trudno ograniczyć. Kolejna władza będzie mieć ogromny problem – 500+ będzie np. wliczane do zdolności kredytowej. Rodzina spodziewając się, że to będzie program długotrwały może zaciągnąć kredyty. Trzeba będzie obliczyć nie tylko koszty budżetowe ale i koszty społeczne”.

— PIS POPEŁNIA WS. 6-LATKÓW TAKI SAM BŁĄD JAK PO, TYLKO W ODWROTNYM KIERUNKU: „Obietnica cofnięcia reformy spotkała się z negatywną reakcją rodziców, samorządów. Panuje chaos, nie wiemy ile 6-latków pójdzie do szkoły, ile nie pójdzie. To błąd, tak jak cofnięcie reformy emerytalnej. Oczywiście, PO zamiast prowadzić dyskusję w sprawie tych dwóch rozwiązań po prostu stwierdziła: zmienimy to. PiS popełnia ten sam błąd, tylko w drugim kierunku, wzbudzając ogromny chaos”

fot. 300POLITYKA