Jak pokazuje wykres Google Trends z ostatnich 24 godzin, w apogeum sejmowej debaty o unieważnieniu wyboru 5 sędziów Trybunału Konstytucyjnego zainteresowanie partią Ryszarda Petru było większe niż samym Trybunałem Konstytucyjnym i zmianami, które przeprowadził PiS. Google Trends umożliwia bardzo precyzyjne pokazanie jak zmieniało się zainteresowanie poszczególnymi terminami w ciągu ostatnich 24 godzin. Po północy zainteresowanie Nowczesną spadło, użytkownicy Google częściej natomiast wyszukiwali informacje o TK. Ta sytuacja utrzymała się w czwartkowy poranek.

Tk2

Najczęściej wyszukiwane powiązane hasła dotyczą dwójki posłanek Nowoczesnej – Kamili Gasiuk-Pihowicz i Moniki Rosy. Gasiuk-Pihowicz była szczególnie widoczna w trakcie wczorajszej debaty.

W ujęciu tygodniowym najlepiej widać skok zainteresowania TK i Nowoczesną wokół nocnej debaty w Sejmie.

TKproper3

Zainteresowanie sprawą TK w czwartkowy poranek jest tak duże, że wygrywa nawet z dominującymi zwykle tematami popkulturowymi i sportowymi. Sprawa Trybunału Stanu dla Tuska nadal jest też w centrum uwagi:

TRsearch7

Nowoczesna była też chwalona przez komentatorów na Twitterze za postawę w Sejmie, o czym pisaliśmy w naszej relacji na żywo.