Nowy podcast premier Szydło dotyczy terminu środowego expose. Jak zapowiada w nim szefowa rządu, wystąpienie zostanie wygłoszone w środę o godzinie 11:00, a premier będzie się do niego przygotowywać dziś. Podcast nagrano w jej gabinecie w KPRM, a wiralny filmik zapowiadający dzień stanowi jeden z etapów medialnego przygotowania do całego wystąpienia. Tak jak w kampanii, doradcy Szydło wykorzystują wszystkie możliwe płaszczyzny dotarcia ze swoim politycznym przekazem.

Szydło zdradza też, że termin expose został też wymuszony wydarzeniami w Paryżu. „Mam 14 dni od zaprzysiężenia rządu, ale postanowiłam, że w związku z sytuacją, która jest w tej chwili w Europie, a i tym, że jest koniec roku i potrzebne są szybkie decyzje, to expose zostanie wygłoszone jutro. Jesteśmy do tego przygotowani, ministrowie przygotowali materiały, mamy program”.

Od rana przygotowuję się do jutrzejszego expose

Od rana przygotowuję się do jutrzejszego expose. Zapraszam do obejrzenia #podcast. Podajcie dalej! (y) #expose #rząd

Posted by Beata Szydło on Tuesday, 17 November 2015

Szydło wraca też w klipie do kampanijnego hasła „Damy radę”. Jak wczoraj pisaliśmy, od poniedziałku KPRM funkcjonuje w innym, bardziej kampanijnym trybie w przygotowaniach do expose. Ten klip tylko to potwierdza.