PiS startuje w niedzielę z nową akcją, która ma przypominać o aferach Platformy. Jak dowiaduje się 300POLITYKA, w niedzielę o 8:00 w Warszawie Beata Szydło pojawi się w restauracji „Ewa i Przyjaciele”. To miejsce zbudowane przez sztab PiS i przypominające Muzeum Zgody z kampanii prezydenckiej. Jak mówi nam Marcin Mastalerek, w poniedziałek ma zostać uruchomiona kolejna odsłona całej akcji, która jest uznawana przez sztabowców PiS za jedną z kluczowych w całej kampanii parlamentarnej.

PiS przypomni w niedzielę o aferach z 8 lat rządów PO-PSL. Jak zapowiadają nam sztabowcy, PiS wyeksponuje też wszystkich „politycznych przyjaciół” Ewy Kopacz zaczynając od Mirosława Drzewieckiego i Zbigniewa Chlebowskiego. Cała akcja ma być prowadzona z większym rozmachem niż Bronkomarket i Muzeum Zgody z wiosennej kampanii.

Szydło nie miała w sobotę publicznych wystąpień, sztab opublikował spot z jej udziałem. Stratedzy kampanii PiS z którymi rozmawialiśmy podkreślają, że przypominanie afer Platformy to jeden z elementów strategii obliczonej na demobilizację wyborców Platformy. Drugim jest podkreślanie niespełnionych obietnic partii, co stało się m.in. poprzez happening z „Zieloną Wyspą”. Podkreślanie braku wiarygodności Platformy jest też stałym elementem przekazu Szydło na kampanijnym szlaku.