W weekend konwencja Zjednoczonej Lewicy z mocnym wsparciem znanych ekonomistów i ludzi kultury

Duża konwencja programowa w sobotę dotycząca gospodarki, edukacji i kultury – to kolejny pomysł Zjednoczonej Lewicy na podtrzymanie zainteresowania mediów i opinii publicznej po ostatniej konwencji w Łodzi i intensywnej trasie busa Barbary Nowackiej po Polsce w tym tygodniu.

Jak dowiaduje się 300POLITYKA, w sobotę ma wystąpić dużo więcej postaci – o znanych nazwiskach – niż w ubiegły weekend, gdy oprócz Nowackiej wystąpienie wygłosił – bardzo dobrze zresztą przyjęte – Włodzimierz Cimoszewicz. – Chcemy podkreślić siłę naszego przekazu związanego z gospodarką, bardzo silną zmianę w kierunku ekonomicznym i gospodarczym lewicy – mówi w rozmowie z nami jeden z kluczowych polityków ZL.

Jak słyszymy, wystąpienie o kulturze ma wygłosić znany aktor Jacek Poniedziałek – mocno swego czasu krytykujący PO w kontekście działań tej partii na rzecz projektów światopoglądowych – natomiast o edukacji mówić będzie przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz. O potrzebach związanych z polityką gospodarczą, opowiadać będą znani ekonomiści, często udzielający się w mediach, w tym ci niekojarzeni dotąd z lewicą. Udział niektórych jest jeszcze „dopinany”, ale sztabowcy ZL wierzą, że znane nazwiska przyciągną uwagę mediów.

Swoje przemówienie wygłosi rzecz jasna Barbara Nowacka. Liderka Zjednoczonej Lewicy ma znów otrzymać mocne wsparcie – w konwencji udział weźmie ponad pół tysiąca osób. Event odbędzie się w Hotelu Airport Okęcie o godz. 11 w sobotę.

Za tydzień natomiast Zjednoczona Lewica organizuje dużą konwencję na Śląsku, gdzie zostanie przedstawiona – jak twierdzą sztabowcy – „alternatywa dla regionu”. Konwencja organizowana będzie wespół z OPZZ i Sierpniem 80′ i szykowana jest jako „bardzo mocne uderzenie”: – To będzie największa konwencja lewicy w ostatnich latach – twierdzi nasz rozmówca.