Waldemar Pawlak w wywiadzie dla kampanijnej gazety „Koniczynka” – opublikowanej na jego nowym serwisie internetowym – krytykuje Janusza Piechocińskiego i daje do zrozumienia, że może wystartować przeciwko niemu w walce o fotel prezesa. Poniedziałkowa konferencja prasowa w Sejmie (11:30 w sali 101) z Piotrem Zgorzelskim i Adamem Struzikiem o PiS oraz rozmowa w „Dziś Wieczorem” zapowiadają powrót Pawlaka do politycznej gry tuż przed startem nowego sezonu politycznego.

PSL na jego oficjalnej kampanijnej stronie (poza barwami) obecny jest w niewielu miejscach. W zasadzie jedynym śladem łączącym jego kampanię z ludowcami jest napis „Publikacja sfinansowana ze środków Komitetu Wyborczego Polskiego Stronnictwa Ludowego” umieszczony miniaturową czcionką w stopce strony. W sekcji „Wsparcie” można dokonywać wpłat na fundusz wyborczy partii. Logo ludowców to element wyborczej gazetki „Koniczynka”. W jej bieżącym numerze Pawlak w jedynkowym wywiadzie mówi o energii odnawialnej. Ale nie tylko:

koniczynka

W rozmowie Pawlak krytykuje Piechocińskiego:

„Piechociński napuścił młodych na starych. To było bardzo niebezpieczne w PSL i szerzej – w relacjach społecznych. Bardzo istotne jest, żeby młodzi awansowali nie na zasadzie metryki, ale na bazie osiągnięć”

Jak mówi o potencjalnym wyzwaniu dla Piechocińskiego:

„Mamy dwa miesiące do wyborów i to nie jest czas na tego typu dyskusje. Jestem zajęty kampanią do Senatu. Do tego typy pytań wrócimy po wyborach”

Senacka kampania Waldemara Pawlaka ma już nie tylko hasło – to „Energia dla Polski” – ale i profesjonalnie przygotowany serwis internetowy, gdzie na bieżąco „Pawlak Team” (tak nazywa się grupa wolontariuszy i aktywistów byłego premiera) informuje o kolejnych spotkaniach w jego okręgu.

Pawlak kandyduje do Senatu z okręgu płocko-ciechanowskiego. W poprzednich wyborach otwierał tam listę, teraz liderem jest Piotr Zgorzelski. W poniedziałek o 11:30 były premier ma konferencję prasową w Sejmie właśnie ze Zgorzelskim, któremu udziela oficjalnego poparcia.

pawlakpopiera1

Pawlak popiera też innych polityków m.in. Pawła Pakiełę, młodego starostę z powiatu sierpeckiego. Na pewno jego kampanijna aktywność sprawi, że o byłym premierze i prezesie PSL usłyszymy jeszcze wielokrotnie.