PEK po posiedzeniu zarządu: Czas zdjąć szpilki, założyć trampki i podwinąć rękawy. Pracujemy od jutra od 6:00

– Zarząd przyjął moje rekomendację. Zmiany, które zaproponowałam, niekiedy były zmianami radykalnymi, ale bardzo potrzebnymi. Wydarzenia ostatnich miesięcy pokazały, że jeśli chcemy zmieniać Polskę na lepsze, musimy zmieniać samych siebie. Wyborcy wysłali nam czytelny sygnał: chcą zmian. Jestem przekonana, że listy, które zaproponowałam, to listy dobrej zmiany i mądrej kontynuacji. Platforma nie musi wstydzić się swoich osiągnięć. Jesteśmy z tego dumni – mówiła Ewa Kopacz po posiedzeniu zarządu PO. W Sejmie wydała oświadczenie, nie było przewidzianych pytań od dziennikarzy.

Premier dodawała jednocześnie: – Popełniliśmy wiele błędów. Miarą naszej dojrzałości będzie to, czy będziemy w stanie wyciągać z nich wnioski.

PEK mówiła jeszcze, że „Platforma należy do obywateli, a nie do aktywu i aparatu partyjnego”. – Tylko jako partia obywatelska, słuchająca głosu ludzi, będzie mogła obronić Polskę przed nieodpowiedzialnymi pomysłami w gospodarce czy ideologicznym fanatyzmem – mówiła premier.

– Przedstawiamy drużynę bardzo zróżnicowaną, gdzie jest dużo ludzi młodych, nowych w polityce, ale także doświadczonych parlamentarzystów – przekonywała.

Jak dodawała: – Dzisiaj przed nami jedno zadanie: zdjąć szpilki, założyć wygodne trampki, podwinąć rękawy, zdjąć krawaty, i zabrać się za robotę. Zdobywać każdy głos dla naszego poparcia.

Ewa Kopacz mówiła ponadto: – Konsekwentnie od kilku miesięcy staram się zmieniać Platformę, bo to mój obowiązek – z przekonaniem, że Platforma nadal jest potrzebna Polsce i Polakom. To od nas zależy, czy będziemy wiarygodni. Zależy nam na tym, by ci, którzy zwątpili w PO, wrócili jako nasi wyborcy. Cel tej wspólnej drużyny jest jeden: zwycięstwo w jesiennych wyborach. Ale nie jako zwycięstwo PO, rozumiemy to jako zwycięstwo Polski obywatelskiej. Ci, którzy znaleźli się na czołówkach tych list, będą gwarantowali dobre zmiany z pełną odpowiedzialnością. Nie zabraknie siły, by bardzo ciężko pracować. Zaczynamy tę pracę od jutra. Ja zaczynam tę pracę od 6 rano, serdecznie państwa zapraszam.