Łukasz Abgarowicz, wieloletni senator PO, który w ostatnich wyborach kandydował do Senatu z okręgu podwarszawskiego, tym razem wystartuje w wyborach do Sejmu. Tym samym Platforma oddaje pole Romanowi Giertychowi i nie wystawia swojego kandydata w tym okręgu. Z tego samego rezygnuje też PSL – dowiaduje się jako pierwsza 300POLITYKA.

Nasi rozmówcy zaznaczają jednak, że manewr ten nie oznacza wprost poparcia ze strony Platformy dla Giertycha. Sam Abgarowicz – jak słyszymy – ma otrzymać wysokie miejsce na liście w Warszawie. Będzie to 4 miejsce. Trzecie miejsce na liście otrzyma Joanna Fabisiak.

Na dwójce w Warszawie znajdzie się Marcin Kierwiński. Jedynką w tzw. „obwarzanku” będzie Andrzej Halicki. Wiadomo już, że z Warszawy – jak dowiaduje się 300 – na pewno nie wystartuje Małgorzata Kidawa-Błońska.

Jak dowiaduje się 300POLITYKA, 5 miejsce w Warszawie przypadło Jackowi Kozłowskiemu, 6 – Marcinowi Święcickiemu, 7 – Alicji Dąbrowskiej, 8 – Michałowi Szczerbie, 9 – Ligii Krajewskiej. 10 otrzyma Roman Kosecki.

Według naszych informacji pierwsze miejsce w Siedlcach otrzyma Czesław Mroczek, jedynką w Radomiu zaś będzie Zbigniew Banaszkiewicz. Pierwsze miejsce na liście do Sejmu otrzyma także Rafał Trzaskowski. Według rozmówców 300POLITYKI, Trzaskowski może zostać jedynką w Krakowie. Jak słyszymy, listę w tym mieście otworzy albo on, albo Małgorzata Kidawa-Błońska.

Jak napisał jako pierwszy Marcin Pieńkowski na Twitterze, do Sejmu z pierwszego miejsca w Płocku ma wystartować Michał Kamiński. Rozmówcy 300POLITYKI potwierdzają te informacje.