W stosunku do poprzedeniego badania Millward Brown dla 300POLITYKI sprzed tygodnia, w którym pracownia po raz pierwszy badała wynik Zjednoczonej Lewicy, Platforma traci w sondażu MB dla TVN 2 punkty i ma 23%. Aż dziesięć punktów przewagi z wynikiem 33% ma zjednoczona wokół PiS prawica. To spadek o 1 punkt. Kukiz zyskuje 2 punkty i ma 18%. Zjednoczona Lewica zyskuje punkt i ma 7%.

NowoczesnaPL Ryszarda Petru znów traci i ma 5% (w stosunku do badania tej samej pracowni sprzed tygodnia traci 1 punkt). PSL bez zmian ma 5%.

Progu wyborczego nie przekroczyłyby partia KORWiN (4%, bz) i Partia Razem (1 proc.). Pozostałe 4 proc. ankietowanych nie wskazało żadnej partii.

TVN stosuje inną metodologię porównania badań, odnosząc wyniki PO i PiS do swojego poprzedniego sondażu z 23 czerwca, w którym nie notowano zjednoczonej lewicy. My odnosimy to do badania sprzed tygodnia tej samej pracowni, dla 300POLITYKI, gdzie po raz pierwszy notowano jedną listę lewicy, tak jak w dzisiejszym badaniu dla TVN.

PEK odbija się w sondażu MB dla TVN

MB na zlecenie Faktów ponowił pytanie o to, która z kandydatek byłaby lepszym premierem. 39% Polaków uważa, że Ewa Kopacz byłaby lepszym premierem – wynika z sondażu Millward Brown dla TVN.

W porównaniu z poprzednim badaniem, to wzrost o 5 pkt. 36% respondentów wskazało na Beatę Szydło – to spadek o 7 pkt.

W ten sposób obecnie urzędująca premier przegania kandydatkę PiS, a sondaż będzie zapewne interpretowany jako sygnał, że akcja „Kolej na Ewę” jest skuteczna i przynosi efekty.