„Przyszłość ma na imię politologia”, „Wybierz zgodę i bezpieczeństwo wewnętrzne”, „Studia euroazjatyckie od nowa”. Instytut Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, nawiązując do najpopularniejszych haseł z kampanii prezydenckiej, kieruje swoją ofertę do maturzystów i próbuje zachęcić ich – w ten niewątpliwie oryginalny sposób – do studiowania właśnie w swojej placówce.

INP UW wypuszcza w sieć banery z wyżej wspomnianymi hasłami, na których znajdują się również postaci wykładowców. To znane wszystkim zainteresowanym polityką twarze naukowców, którzy są czołowymi komentatorami w mediach: m.in. prof. Rafała Chwedoruka, prof. Wojciecha Łukowskiego, prof. Ewy Marciniak, dr. Olgierda Annusewicza, dr. Bartłomieja Biskupa, dr. Anny Materskiej-Sosnowskiej czy dr. Błażeja Pobożego.

pasted_image_at_2015_06_18_11_43_1024

To nie pierwsza akcja INP UW, która ma zachęcić maturzystów do studiowania w Instytucie, a nawiązująca do bieżącej sytuacji politycznej. W ubiegłym roku INP wykorzystało do promocji słynne słowa Donalda Tuska, który w jednym z wywiadów radiowych stwierdził, iż lepiej być „pracującym, dobrym spawaczem, niż kiepskim, bez pracy, politologiem”. Insytut nakręcił wówczas bardzo dobry technicznie spot, który – z dystansem – miał i ma dalej przekonywać młodych ludzi, że warto jednak wybrać studia politologiczne. Filmik do dziś osiągnął status 10 tys. wyświetleń, a – jak zapewniają pracownicy Instytutu – ma on być jeszcze wykorzystywany, ponieważ ich zdaniem posiada on spory potencjał wiralowy.

Jak podkreślają w rozmowie z nami wykładowcy INP, studia politologiczne na UW wygrywają we wszystkich niezależnych rankingach dotyczących jakości nauczania na tym właśnie kierunku – m.in. w rankingu „Perspektywy 2015” (z pełną listą można zapoznać się pod tym linkiem).

Jak mówi nam Prof. Stanisław Sulowski, dyrektor Instytutu Nauk Politycznych UW: – Polska Komisja Akredytacyjna [specjalna państwowa instytucja oceniająca jakość kształcenia – red.] po dokonaniu oceny programowej przyznała nam ocenę wyróżniającą. Naszą ofertę doceniło też Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznając nam, jako jednemu z dwóch kierunków na Uniwersytecie Warszawskim, tzw. podmiotową dotację projakościową.

Jak czytamy na stronach INP, „Instytut systematycznie modyfikuje swoją szeroką ofertę dydaktyczną obejmującą aktualnie już trzy niezależne kierunki studiów: najlepszą i najnowocześniejszą w Polsce POLITOLOGIĘ, niezmiennie popularne bezpieczeństwo wewnętrzne oraz absolutną nowość – studia euroazjatyckie”.

pasted_image_at_2015_06_18_11_44_1024

 

pasted_image_at_2015_06_18_11_43_1024 (1)