Sztab Korwina prezentuje dziś trzy pierwsze spoty wyborcze w jego kampanii. Jak podkreślają sztabowcy, to pierwsze w pełni profesjonalne spoty Korwina w jego kampaniach wyborczych. Każdy oparty jest na innym pomyśle. Łączy je jeden przekaz: Korwin i jego ekipa zagonią elity, przede wszystkim rządzące do roboty. Mocno akcentowana jest też kwestia państwowego obowiązku szkolnego, bardzo ważna dla wolnościowego elektoratu. Wszystkie trzy – po przerobieniu do 30-sekundowych wersji – będą emitowane w telewizji.

W pierwszym Korwin podkreśla: „Możecie próbować mnie ignorować, możecie mnie zastraszać, nie mam może takich pieniędzy jak Wy, ale mam coś więcej: 40 lat niezmiennych poglądów”. Spot kończy się deklaracją, która jest jednym z głównych haseł kampanii Korwina – „Zagonię PEK do roboty”. Jak mówi nam Przemysław Wipler: „Janusz Korwin-Mikke jest kandydatem antysystemowym. Nie ma ogromnych dotacji z budżetu na kampanię, ale ma ogromne poparcie – zwłaszcza wśród ludzi młodych. To są ludzie o wielkiej determinacji, niezwykle zaangażowani w kampanię. To poparcie widać po tłumach na spotkaniach z Januszem Korwin-Mikke, na których pojawiają się tysiące wyborców. To poparcie widać też w dobrowolnych wpłatach na kampanię naszych zwolenników, dzięki którym możemy prowadzić skuteczną kampanię”.

https://www.youtube.com/watch?v=TRA4xgjtAEo

Drugi spot dotyczy obowiązku szkolnego i tego, że to rodzice, a nie urzędnicy mają decydować o swoich dzieciach.

https://youtu.be/eHGP8GbPAxI

W trzecim Korwin mówi, że „marzy o Polsce normalnej”. Jak mówi Wipler: „Ten spot to poglądy JKM w telegraficznym skrócie. Niskie podatki, wolność, tradycja, rodzina – to fundamenty wizji Polski, o którą Janusz Korwin-Mikke niezłomnie walczy od 50 lat głosząc wytrwale te same poglądy”.

https://www.youtube.com/watch?v=PSbevT0004o

Spoty będą zaprezentowane w piątek o 11:00 w Sejmie, w sali. 101. Po konferencji prasowej europoseł Janusz Korwin-Mikke wsiądzie do specjalnego, dwupiętrowego autobusu wyborczego z odsłoniętym dachem, który będzie stał pod Sejmem. Cały dzień Korwin będzie zachęcać mieszkańców Warszawy do uczestnictwa w wiecu o g.18.00 na Placu Zamkowym.