Według najnowszego sondażu GFK Polonia, PO mogłaby liczyć na prawie połowę głosów – 46 proc. – a PiS, razem z Solidarną Polską i Polską Razem – na 34,6 proc. głosów obywateli zdecydowanych wziąć udział w wyborach.

Wedle badania GFK, notowania PO (w ciągu miesiąca) wzrosły o 7,2 punktu proc. – do 46,1 proc. – a notowania „zjednoczonej prawicy” spadły o 3,4 punktu proc. – do 34,6 proc. Do parlamentu dostałoby się jeszcze PSL – z wynikiem 6,7 proc (spadek o 2,2 pp.)

SLD mógłby liczyć dziś – wg GFK – na 4,6 proc. głosów zdecydowanych (z takim wynikiem Sojusz nie dostałby się do parlamentu, SLD pogorszył wynik – w porównaniu z lutym – o 1,9 proc.), partia KORWiN – na 1,9 proc., KNP – 1,1 proc. (plus 0,6 proc.), LPR – 0,6 proc, a Twój Ruch – 0,4 proc (spadek o 0,9 pp.). Na „inną partię” gotów jest głosować 2 proc. respondentów.

Gotowość wzięcia udziału w wyborach deklaruje – wg. marcowego sondażu GFK – 63 proc. respondentów. 18 proc. wyborców uprawnionych do głosowania jest niezdecydowana.

Marcowy sondaż GFK przeprowadzono w dniach 12-16.03.2015 r., metodą wywiadów bezpośrednich na grupie 1020 dorosłych obywateli.

GFK Polonia – podobnie jak firma Estymator – podaje wyniki sondażu preferencji partyjnych bez wyborców niezdecydowanych. CBOS, IBRiS, Millward Brown i TNS Polska prezentują wyniki uwzględniające ankietowanych niepewnych komu przekazać swój głos.

Fot. Sejm