Armand Ryfiński pytany wczoraj przez 300POLITYKĘ, czy wraca do TR, lakonicznie napisał: „Słyszałem, że przechodzi Pan do Newsweeka ;). Jestem na sali plenarnej teraz”. W piątek przyznał jednak, że jutro ogłosi swoją decyzję.

Jutro podejmę decyzję, czy wracam do korzeni, do tego, co budowałem z Januszem Palikotem od 2010 roku, czy wrócę do Ruchu Palikota – napisał parlamentarzysta na Twitterze. Kilka dni temu przyznał także, że z TR odszedł głównie przez Rozenka.

Jeden z naszych rozmówców twierdzi, że Ryfiński zamierza wrócić do Twojego Ruchu i pomóc w odbudowie klubu parlamentarnego.

Rzecznik TR Michał Kabaciński mówi 300POLITYCE: – Armand Ryfiński póki co nie złożył wniosku z chęcią przystąpienia do naszej formacji. Prawdą jest, że wczoraj, kiedy pojawiła się informacja, że założyliśmy koło, bardzo wielu posłów – tych, którzy byli na orbicie w parlamencie – nagle zaczęło się do nas odzywać. Słyszałem na korytarzu [sejmowym], że Armand Ryfiński faktycznie jest zainteresowany, ale nie będziemy podejmować decyzji na podstawie decyzji na Twitterze. Zainteresowany powrotem jest też poseł Andrzej Piątak.

Fot. Facebook Armanda Ryfińskiego