Nowy sondaż TNS Polska pokazuje, że prezydent Komorowski może liczyć na zwycięstwo już w I turze – ma 52%. To nie jest żadnym zaskoczeniem, chociaż wynik prezydenta jest nieco słabszy niż w styczniowych badaniach. Pewną niespodzianką może być jednak słaby wynik Andrzeja Dudy, który może liczyć w najnowszym badaniu TNS tylko na 12%. W sondażu dla „Wiadomości” opublikowanym dwa tygodnie temu kandydat PiS miał 19%, urzędujący prezydent 56%.

Sondaż  dla „Wiadomości” został przeprowadzony w dniach 12-13 stycznia, a badanie cytowane we wtorek przez PAP w dniach 16-21 stycznia, czyli jeszcze przed wypowiedzią o Ukrainie i polskich wojskach. To najsłabszy wynik kandydata PiS w tym roku. Najnowszy sondaż IBRiS dla „Do Rzeczy” daje mu aż 25%.

Nieco więcej radości może być we wtorek w sztabie SLD. Magdalena Ogórek ma 5% – to podobny wynik co w sondażu IBRiS i wspomnianym wyżej, styczniowym sondażu TNS dla „Wiadomości”. Korwin ma 3%, Janusz Palikot ma 2%.

24% ankietowanych nie wie na kogo zagłosować. Sondaż TNS Polska przeprowadzono w dniach 16-21 stycznia na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 978 mieszkańców Polski

Czytaj też: Nowy sondaż prezydencki TNS: Rośnie poparcie dla Dudy, Ogórek tak jak w MB, PBK stoi w miejscu

fot. prezydent.pl