Początek nowego tygodnia w PiS zacznie się od „podwójnego uderzenia” dotyczącego energetyki. Jak się dowiadujemy, Andrzej Duda ma w planach odwiedziny placu budowy gazoportu i konferencje m.in. z udziałem specjalizującego się w sprawach morskich i energetycznych europosła Marka Gróbarczyka. Temat to oczywiście opóźnienia w jego budowie i znaczenie inwestycji dla bezpieczeństwa państwa. To początek bardzo aktywnego, kampanijnego tygodnia kandydata na prezydenta. Jednocześnie na Śląsku odbędzie się wyjazdowe posiedzenie klubu PiS m.in. z udziałem prezesa Jarosława Kaczyńskiego. O tym w sobotę informował „Dziennik Zachodni”.

Niedziela – tak jak pisaliśmy na 300POLITYKA – była pierwszym dniem jego kampanii bezpośredniej. Odwiedził miejscowości w woj. zachodniopomorskim, spotkał się z samorządowcami.

Do końca kampanii sztab Dudy chce, by kandydat miał spotkania we wszystkich powiatach w Polsce. Dziś Duda także rozmawiał o energetyce i bezpieczeństwie w kilku miejscowościach w tym województwie. Miał też konferencję, na której zaapelował do prezydenta o zawetowanie ustawy restrukturyzującej górnictwo. Duda napisał list w tej sprawie do prezydenta. W KnŁ Marcin Mastalerek mówił, że tylko Bronisław Komorowski może powstrzymać rząd przed „szaleństwem”, jakim jest likwidacja kopalń. Prezydent już zaangażował się w sprawę górnictwa, szef kancelarii wysłał list do KPRM z prośbą o wyznaczenie osoby, która wyjaśni to co się dzieje.  Interakcje na linii Duży Pałac – KPRM to mogą być jednym z najważniejszych tematów nadchodzącego tygodnia. PiS na pewno będzie próbował wykorzystać wszystkie sygnały o potencjalnym konflikcie czy dystansowaniu się prezydenta od planu Ewy Kopacz.

PiS przyspiesza tempo kampanii prezydenckiej. Można się spodziewać, że większość dni Dudy w terenie będzie wyglądać podobnie w najbliższych tygodniach i miesiącach- liczne spotkania lokalne, poświęcone konkretnym tematom, i budowanie przekazu ogólnopolskiego, gdy sytuacja będzie tego wymagać.