Rafał Dutkiewicz najpewniej utrzyma przewagę we Wrocławiu. Jak podaje Gazeta Wrocławska, po przeliczeniu głosów z 134 komisji prezydent Dutkiewicz ma 55.4% głosów, a Miroslawa Stachowiak-Rozecka 44,3%. W powyborczym spinie będą liczyć się przede wszystkim Radom, Elbląg i Słupsk.

W Radomiu po 8 latach władzy przegrywa kandydat PiS, Andrzej Kosztowniak. Radosław Witkowski. Jak podało Polskie Radio, po przeliczeniu 107 ze 114 komisji kandydat PO ma 4 pp przewagi nad PiS. Platforma może wygrać też w Rybniku. Po przeliczeniu głosów z 75% komisji Piotr Kuczera (PO) ma 54,18 % a Adamem Fudali (kandydat niezależny, popierany przez PiS): 45,82 %. Także w Elblągu popierany przez PO i PSL Witold Witkowski wygrywa z Jerzym Wilkiem z PiS. We Włocławku poseł Marek Wojtkowski wygrał z urzędującym 4. kadencje Andrzejem Pałuckim z SLD. 

Nie udało się Platformie w Słupsku. Robert Biedroń wygrał z kandydatem PO, posłem Zbigniewem Konwińskim, który już zadzwonił z gratulacjami do prezydenta-elekta. W Wadowicach burmistrzem został Mateusz Klinowski, który startował z własnego komitetu KWW Wolne Wadowice, a wcześniej był kojarzony z TR.

W Starachowicach – jednej z kampanii, którą opisywaliśmy przed II turą – 25-letni Marek Materek, wyrzucony kilka miesięcy temu z PO jest bliski zwycięstwa. Jak podaje serwis Echo Dnia: “Po przeliczeniu głosów z 15 z 23 komisji Marek Materek, kandydujący z własnego komitetu z poparciem Polskiego Stronnictwa Ludowego a od drugiej tury także Prawa i Sprawiedliwości zdobył 5 493 głosy! Jego rywal – Sylwester Kwiecień z SLD zdobył 4 283 głosy”.

Z kolei w Jeleniej Górze Platforma może ponieść porażkę. Jak czytamy na serwisie JG24: ”Podliczone zostały głosy w 34 z 45 lokali wyborczych – Marcin Zawiła prowadzi różnicą 1600 głosów”. Co najważniejsze, Zawiła był popierany przez Grzegorza Schetynę, a Marek Obrębalski przez PO i Rafała Dutkiewicza.

W Ciechanowie Krzysztof Kosiński Krzysztof Kosiński ma 7 226 (dane bez 3 okręgów), a jego konkurent Waldemar Wardziński z PO ma 5 407.

SLD utrzymało Częstochowę, a w Ostrowie Wielkopolskim rządzący od 2010 roku Jarosław Urbaniak z PO (były poseł, m.in. członek komisji hazardowej) przegrał z radną Beata Klimek, popieraną przez Sojusz. Bez zaskoczeń w Szczecinie. Piotr Krzystek zdobył az 72% głosów i wygrał z Małgorzatę Jacynę-Witt, która zdobyła tylko 28%.