„Pani premier w spocie zamyka się na sprawy zwykłych Polaków, premier Kaczyński otwiera drzwi do rozmowy o tym, ale dziś sprawa wyrzucenia trzech parlamentarzystów jest dla nas zamknięta” – to słowa Marcina Mastalerka po posiedzeniu Komitetu Politycznego, na którym zapadła decyzja o wyrzuceniu Adama Hofmana, Mariusza Antoniego Kamińskiego i Adama Rogackiego z partii. Mastalerek dodał: „Dziś możemy tylko i wyłącznie pytać o wszystkie po kolei afery z udziałem posłów PO i PSL”. Posiedzenie Kmitetu zakończyło się przed kilkunastoma minutami. Mastalerek został nowym rzecznikiem partii.

PiS próbuje minimalizować straty po wybuchu sprawy, która od piątku dominuje w dyskusji politycznej. Politycy mogą jeszcze odwołać się od tej decyzji.

Jak jednak rano napisał na Twitterze marszałek Radosław Sikorski, w środę odbędzie się posiedzenie Konwentu Seniorów, który ma zająć się sprawą audytu poselskich wyjazdów. To sprawia, że niemal na pewno echo całej sprawy utrzyma się w mediach aż do zakończenia kampanii. Tylko wyjątkowo niespokojny przebieg obchodów Święta Niepodległości w Warszawie może sprawić, że Ryanair-gate przestanie być najważniejszym tematem, zwłaszcza jeśli będą pojawiać się nowe informacje o podróżach parlamentarzystów.

fot. TVP Info