PO 24 (-4), PiS 23 (-3), PSL 7, SLD 5, Korwin 4, TR 1, niezdecydowani 30 (+8)

W wyborach do sejmików wojewódzkich – jak wynika z deklaracji osób zamierzających zagłosować – Platforma Obywatelska oraz Prawo i Sprawiedliwość z Polską Razem i Solidarną Polską uzyskałyby zbliżone poparcie (wskazuje je odpowiednio 24% i 23%). W porównaniu do zeszłomiesięcznych notowań poparcie dla obu tych komitetów spadło (odpowiednio o 4 punkty i 3 punkty procentowe), zwiększyła się natomiast grupa niemająca sprecyzowanych preferencji w tym głosowaniu (z 22% do 30%), co, jeśli wziąć pod uwagę czas pozostały do wyborów, wydaje się dość zaskakujące.

Podobne jak miesiąc, temu poparcie w wyborach do sejmików wojewódzkich uzyskują komitety wyborcze Polskiego Stronnictwa Ludowego (7%), Sojuszu Lewicy Demokratycznej Lewica Razem (5%) i Nowej Prawicy (4%). Niezmiennie tylko jeden na stu badanych (1%) zamierza oddać głos na kandydata Twojego Ruchu, który – jak się okazało już po rozpoczęciu realizacji sondażu – nie spełnił wymogu rejestracji list kandydatów w co najmniej połowie okręgów w wyborach do sejmików wojewódzkich.

Badanie „Aktualne problemy i wydarzenia” przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich (face-to-face) wspomaganych komputerowo (CAPI) w dniach 9–15 października 2014 roku na liczącej 919 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.