PiS 33 (+1), PO 26 (+1), Nowa Prawica JKM 10 (+2), SLD 8 (-2), PSL 4 (bz), TR 2 (-2), PRJG 2 (+1), SPZZ 1 (+1), RN 1, trudno powiedzieć 9, odmowa odpowiedzi 3.

Z przeprowadzonego w weekend badania Millward Brown dla 300polityki wynika, że stabilizuje się poparcie dla głównych graczy. Zarówno PO jak i PiS zanotowały nieznaczący statystycznie wzrost poparcia- po jednym punkcie.

Badanie MB dla 300 przeprowadzano w trakcie sejmowych dyskusji o wotum nieufności dla rządu, debaty o terminie głosowania wniosku ws ministra Sienkiewicza, ale też dyskusji o spoliczkowaniu Michała Boniego przez Janusza Korwina Mikke i zarówno debat o integracji, jak i samego kongresu prawicy.

W tym czasie, o 2 punkty – w stosunku do badania sprzed miesiąca- do 10% wzrosło poparcie dla Nowej Prawicy Janusza Korwina Mikke. Straciła centrolewica- SLD i Twój Ruch straciły po 2 punkty. Spadek SLD spowodował, że Nowa Prawica znajduje się obecnie na trzecim miejscu rankingu preferencji wyborczych Millward Brown. Poparcie dla PSL pozostaje na niezmienionym poziomie 4%.

Od ostatniego badania MB, miesiąc temu (17 czerwca)- przeprowadzonego kilka dni po wybuchu afery podsłuchowej można zauważyć, że kolejne wydarzenia nie zmieniły relacji PiS i PO. Obie partie nadal dzieli 7 punktów.

W stosunku do badania zaraz po wybuchu afery podsłuchowej- szacowana przez Millward Brown frekwencja wzrosła z 37 do 41%. Nieznacznie (o 3pp) spadła liczba odmów, liczba niezdecydowanych bez statystycznego znaczenia wzrosła z 8 do 9%.

Sondaż zrealizowany przez Millward Brown SA w dniach 10-13 lipca 2014 na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie teleofnów stacjonarnych i komórkowych, wśród osób w wieku 18+. Wielkość próby N=1000.