Platforma jest niekompetentna, jeśli chodzi o wydawanie unijnych pieniędzy, zwłaszcza jeśli chodzi o środki na inwestycje drogowe – to jeden z głównych elementów nowego spotu Solidarnej Polski. Wspomniano m.in. opóźnienia w budowie autostrady, a także problemy podwykonawców i całej branży.”Nie dość, że rząd PO nie potrafił zakończyć żadnej autostrady, to jeszcze doprowadził do największego upadku w Europie firm budowlanych”. SP kontrastuje też nieskuteczność i nieuczciwość Platformy w wykorzystywaniu unijnych funduszy z tym, jak w Niemczech dzięki Planowi Marshalla odbudowano  infrastrukturę i rozwinięto siłę branży budowlanej.

W spocie jest też przekaz pozytywny, dotyczący hasła „Bezpieczna i uczciwa Polska”. Są m.in. hasła dotyczące kopalni, wychowywania dzieci według „własnych przekonań”. „Idziemy do Parlamentu Europejskiego pilnować polskich interesów” – to hasło na koniec klipu.

Dziś rząd ma zaprezentować raport dotyczący 10 lat Polski w UE. Spot jest próbą włączenia się SP w dyskusję dotyczącą skuteczności wydawania unijnych funduszy. Platforma uznaje to za jeden ze swoich mocniejszych punktów w całej wyborczej strategii.