Małgorzata Kidawa-Błońska w TOK FM: Premier już dziś będzie w pracy.  (…) Nie wracajmy do czasów z lat 50-tych, gdy kolorowe stroje i cygara tworzyły wzór wroga klasowego. (…) To nie jest tak, że wymyśla się, że musi jechać 8 osób. Takie są przepisy. BOR ma bardzo precyzyjne procedury.

O ministrze Królikowskim: Mam problemy z oceną pana ministra Królikowskiego. Rozumiem, że minister ma większe prawo do kreowania własnej polityki, ale wiceminister powinien tylko dokładnie i skrupulatnie realizować politykę rządu. (…) Każdy ma prawo do własnych poglądów, ale tu [przygotowanie wywiadu-rzeki z abp Hoserem] została przekroczona granica, której urzędnik państwowy nie powinien przekraczać. Na ten temat na pewno będzie jakaś rozmowa.

O zarzutach pod adresem Arłukowicza: Rocznie pogotowie wyjeżdżą 3 mln razy. To nie jest tak, że system nie działa. Zgadzam się z panem Owsiakiem, że błędy najczęściej popełniane przez ludzi. (…) Trwają prace nad ustawą o NFZ. Nie wiem na jakim etapie są te prace, ale wiem, że w marcu minister przedstawi rozwiązania nie tylko dotyczące skrócenia kolejek, ale także bardziej szczegółowe, dotyczące całej służby zdrowia.

Joachim Brudziński w Sygnałach Dnia PR1: PSL sprzedaje się za stanowiska. Lasom Państwowym zostanie zagrabione 1,5 mld zł. Idą wybory i się kupczy, te pieniądze będą trafiały do samorządów tam, gdzie rządzi PSL.

O sytuacji na wsi: Natomiast od 6 lat rządzi Platforma Obywatelska przy współpracy z Polskim Stronnictwem Ludowym, no i proszę pojechać na wieś. My w roku ubiegłym odwiedziliśmy, bo też pada taki zarzut, że o, idą wybory, to sobie przypominamy o polskiej wsi. My w roku ubiegłym byliśmy we wszystkich powiatach ziemskich, we wszystkich. Dotarliśmy do 314 powiatów i rozmawialiśmy z przedstawicielami tej Polski powiatowej, Polski zwijanej, likwidowanej. I wczoraj Jarosław Kaczyński w Wierzchosławicach powiedział bardzo ważne zdanie, że Polaków i Polski nie można dzielić na Polskę metropolitalną, tę Polskę wielkich, dużych miast, i tę Polskę powiatową, Polskę rolniczą.

Kazimierz Kutz w Radiu ZET: Pan Kaczyński ostatnio powiedział, że kiedy dostali władzę to ich błąd polegał na tym, że oni tak długo się certolili z rozprawianiem się z wrogami. Wie pani co będzie? Wszyscy będą siedzieć! Już są listy porobione.

O starcie Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich: On dla mnie jest komediową osobą, to się wpisuje w konwencję.

Adam Bielan w RMF FM: Jestem od wielu lat w kontakcie z Jarosławem Gowinem, znam go od  wielu lat. A od kilku miesięcy jestem w ścisłym kontakcie w sprawie utworzenia nowego ugrupowania i dzisiaj mogę ogłosić, że przystępuję do Polski Razem Jarosława Gowina.

O starcie w okręgu małopolsko-świętokorzyskim: Po pierwsze, może być bardzo dobry wynik w tym okręgu – to nie jest tylko Kraków, tylko Małopolska i Świętokrzyskie. A po drugie, ja się nie obrażę, jeżeli Jarosław Gowin zdobędzie lepszy wynik ode mnie – co oczywiste, będzie faworytem na tej liście.

O PJN I PRJG: Natomiast mówiłem o tym, że to był błąd ze względu na to, co się wydarzyło później z PJN-em, z partią, którą utworzyliśmy zaraz po wyjściu z PiS-u. I to było też dla mnie bardzo ważne, czy podobny los nie spotka tej nowej inicjatywy. PJN po prostu w pewnym momencie okazał się być przybudówką jednej z dużych partii, czyli Platformy Obywatelskiej. Pamiętam zachowanie liderki tego ugrupowania – Joanny Kluzik-Rostkowskiej, która zdradziła później swoich kolegów i poszła za stanowisko – najpierw w parlamencie, a później stanowisko rządowe do Platformy Obywatelskiej. Myślę, że Jarosław Gowin i to, jak się zachowywał w ostatnich choćby miesiącach: to, że w pewnym momencie wybrał wierność swoim poglądom, a nie stanowisko rządowe, gwarantuje, że w przypadku Polski Razem Jarosława Gowina tak nie będzie.

O Gowinie: Jarosław Gowin i sukces Jarosława Gowina może być gwarancją, że nie dojdzie, że w Polsce do powstania tzw. PO-lewu, czyli koalicji z tak naprawdę na czele z Leszkiem Millerem, bo to Leszek Miller będzie miał największą władzę w tej koalicji.

O wypowiedziach Camerona: Uważam, że to są wypowiedzi, które nie przystoją premierowi odnośnie tego kraju. Szczególnie, że Wielka Brytania na obecności imigrantów z Europy wschodniej, w tym przede wszystkim z Polski, bardzo mocno skorzystała.

Jan Olbrycht w Polityce przy kawie TVP1: Mam nadzieję, że media będą więcej niż dotychczas informowały nad czym pracują europosłowe, chociaż to nie jest sensacyjne.

Andrzej Rozenek w TOK FM o listach do PE: Zasada jest taka: połowa jedynek będzie kobiecych, połowa męskich. Mamy 13 jedynek do obsadzenia, będzie 6 kobiet i 7 panów. A następnie na listach będzie naprzemiennie – raz mężczyzna, raz kobieta. Ogłoszenie list nastąpi na początku lutego.

O Macierewiczu i raporcie WSI: Jako były dziennikarz śledczy mam na ten temat wiedzę. Rozmawiałem z kilkoma oficerami i żołnierzami WSI, którzy przy tym pracowali. Z siatki, którą pieczołowicie montowaliśmy przez wiele lat, nie zostało nic. Gdyby nasz wywiad wojskowy działał tak, jak dział kiedyś, nie doszłoby prawdopodobnie do Nangar Khel, nie doszłoby do wielu innych zamachów, w których życie stracili nasi żołnierze. (…) Macierewicz z właściwą sobie gracją te służby zlikwidował. Popełnił wiele przestępstw, wiele nadużyć urzędniczych i tym się chcemy zająć. Chcemy pokazać, jak to było zrobione i jaki to miało efekt dla bezpieczeństwa Polski. A był on tragiczny.

fot. polskieradio.pl