Leszek Miller w TVN24 o Arłukowiczu: Tak się zastanawiam, dlaczego pan premier go nie zdymisjonował, kiedy dokonywał zmian. Może dlatego, że nie zauważył, że minister istnieje.

O służbie zdrowia w Polsce: Dostać się do lekarza specjalisty to problem kilku miesięcy. W tym czasie wielu ludzi zdąży już umrzeć. Jeżeli chodzi o dostęp do służby zdrowia, to za PRL na pewno był on łatwiejszy.

Andrzej Duda w Kontrwywiadzie RMF o bilionie złotych: Pamiętajmy o tym, że są fundusze unijne. (…) Jest sto miliardów nadpłynności w sektorze bankowym. (…) Ja zapewniam, że w momencie, w którym PiS wygra wybory, a walczymy o samodzielne zwycięstwo i oto, żeby wziąć w swoje ręce odpowiedzialność za losy kraju i z otwartą przyłbicą stanąć przed obywatelami, przed wyborcami i powiedzieć: tak, to my teraz będziemy się sprawami krajowymi zajmowali i państwo w związku z tym nas będziecie z tego rozliczać. (…) Przede wszystkim jest ogromne pole do tego, żeby uszczelnić system. System, który dzisiaj wycieka wszędzie i PO, co pokazują sytuacje z różnych miejsc, z różnych województw, ciągnie grubymi garściami pieniądze publiczne, znikają te pieniądze. Polskie spółki, które były podwykonawcami autostrad nie otrzymały swoich wynagrodzeń, a pieniądze zostały wyprowadzone za granicę. To były gigantyczne pieniądze i uszczelnienie systemu przyniesie tutaj ogromne zyski dla Polski.

O sytuacji na Ukrainie: W związku z czym powinniśmy tutaj oczekiwać – to powiedział wczoraj pan prezes Jarosław Kaczyński – tego, że gdyby do szturmu doszło i gdyby rzeczywiście tam zrobiła się taka sytuacja, że będą ofiary, to Unia Europejska powinna podjąć twarde środki. Była mowa o sankcjach osobowych.

Janusz Piechociński w Sygnałach Dnia o nowej fabryce aut w Polsce: To prawda, finiszujemy z rozmowami z poważnym koncernem, pierwsza półka światowa, w sprawie budowy nowej fabryki samochodów w Polsce. Klasyczna inwestycja zielonych pól, na dużym terenie. Inwestor rozważał 6 lokalizacji. Jako kryterium przyjął dostępność dobrze wykwalifikowanych pracowników, bliskość dużego ośrodka akademickiego oraz logistykę.

Artur Dębski w Salonie politycznym Trójki: Przegraliśmy w sądzie, ale nie przegraliśmy tej wojny. Jestem przekonany, że za naszą przyczyną krzyż z sali sejmowej zniknie.

Jarosław Gowin w TOK FM: Mamy, nie tylko w Polsce, cywilizacyjny problem zadłużania się na koszt przyszłych pokoleń i wzrostu znaczenia politycznego starszego pokolenia. Propozycja głosowania rodzinnego pojawia się w różnych krajach, nigdzie nie została wprowadzona. Chcieliśmy nieco prowokacyjnie zainicjować tę dyskusję także w Polsce, bo to jeden ze sposobów na przeciwstawienie się kryzysowi demograficznemu.

fot. tvn24