Marek Sawicki w Sygnałach Dnia PR1: Warto, żeby po tylu latach wolnej Polski i wolnej Ukrainy te sprawy [Wołynia] nazwać po imieniu.

O uboju rytualnym: Jest to głęboki problem moralny dla posłów. Jest to wybór wobec moralności dotyczącej cierpienia zwierząt, ale także wobec moralności wobec potrzeb religijnych. Nie trzeba także ukrywać, że są to sprawy związane z zatrudnieniem, miejscami pracy, i także z określonym interesem ekonomicznym.

Jarosław Gowin w Radiu ZET: Ja mam wiarę w ideały założycielskie Platformy. To jest moja pierwsza partia. Donald Tusk chyba zwątpił w to, że polityka może zmieniać w sposób zasadniczy rzeczywistość na lepsze. Premier wierzy, że polityk może dokonywać tylko drobnych korekt, premier zdaje się raczej na pewne samorzutne procesy społeczne, to jest właśnie polityka ciepłej wody w kranie. Jest pytanie czy my wykorzystujemy wszystkie szanse cywilizacyjne. W opiniach przedsiębiorców z którymi spotkałem się wczoraj w Łodzi tych wszystkich szans nie wykorzystujemy. Przedsiębiorcy są szczególnie ważną grupą społeczną. Oni raczej nie przerzucają swojego poparcia na Jarosława Kaczyńskiego, raczej zasilają szeregi niezdecydowanych.

Beata Kempa
w Polityce przy kawie TVP1: Powrót do PiSu? Dziś jestem w Solidarnej Polsce i ciężko pracuję. Niektórzy koledzy z PiSu z otoczenia prezesa są przepełnione strachem i blokują zjednoczenie prawicy. Koledzy z PiSu boja się mojego powrotu.

Leszek Miller w TVP Info: My nie chcemy, żeby pieniądze z OFE trafiły bezpośrednio do ZUS-u, ale do specjalnego funduszu emerytalnego, który byłby racjonalnie zarządzany – podobnie jak Fundusz Rezerwy Demograficznej.

O RP: Pan Rozenek i pan Palikot to gwiazdy jednego sezonu. Jestem pewien, że w przyszłym Sejmie już ich nie będzie.

Elżbieta Gelert w TOK FM o Elblągu: Wszystkie partie i organizacje, które brały udział w tych wyborach już przygotowują się do następnych, dlatego koalicje będą bardzo trudne. Jeśli będą potrzebne nasze głosy do przegłosowania spraw społecznie potrzebnych, do tych o których wspólnie mówiliśmy to będziemy popierać takie działania. PiSowi nie są potrzebne głowy PO by stworzyć większość, ma jeszcze SLD i ruch Wróblewskiego. Na dzień dzisiejszy nie odbyły się żadne rozmowy [z PiS].

Krzysztof Kwiatkowski w TVN24: Nie mam żadnych wątpliwości, że powinniśmy wprowadzić zmiany w finansowaniu partii politycznych, ale pójść jeszcze dalej i w ogóle ograniczyć finansowanie z budżetu państwa lub wprowadzić katalog wydatków, które możemy ponosić. Przepisy powinny wprowadzać dobre standardy.

fot. radiozet.pl