Marek Biernacki w „Gościu Poranka” TVP Info: Moja ocena działalności prokuratora generalnego jest krytyczna. Uwagi przedstawione premierowi dotyczą zarówno spraw merytorycznych jak i organizacyjnych. Opinia podwładnych A.Seremeta, innych prokuratorów nie miała wpływu na moją ocenę. Od ubiegłego roku w PG niewiele się zmieniło, ale o szczegółach najpierw porozmawiam z premierem, bo ostateczna decyzja należy właśnie do niego, później do Sejmu.

O obchodach 90. rocznicy urodzin gen. Jaruzelskiego: Sprawa obchodów urodzin gen.Jaruzelskiego to kpina z historii Polski. Mamy problem z jej rozliczeniem. W takich sytuacjach polskie sądy powinny orzekać. Nawet zaocznie, ale orzekać. Nie chodzi o to żeby generał trafił do więzienia, ale o to, żeby został osądzony.

O kandydaturze Krzysztofa Kwiatkowskiego na szefa NIK: K.Kwiatkowski to b.dobra kandydatura na szefa NIK. Zarzuty o upolitycznienie są nietrafione: L.Kaczyński czy J.Wojciechowski też byli politykami.

Ewa Kopacz w Sygnałach Dnia PR1: Prawdy nie powinno się głosować. Uważam,że Zbrodnia Wołyńska to było ludobójstwo. Prawdy nie da się przekrzyczeć i przedyskutować. Sto tysięcy Polaków, małych dzieci, kobiet, mężczyzn zginęło wtedy i to są fakty, z którymi nie powinno się dyskutować.

O Elblągu: Różnica głosów była tylko 1100 głosów. Nasza kandydatka, która tam mieszka, tam pracuje, tam ją poznali jako przyzwoitego człowieka, zrobiła kawał dobrej, tytanicznej roboty dla PO. Ona odbudowała zaufanie do naszego ugrupowania poprzez swoją postawę i codzienne życie. Ja nie traktuje tego jako porażki, ja traktuję to jako pewnego rodzaju ostrogę do dalszego działania.

Adam Hofman w TVN24 o koalicji w Elblągu: Proszę mi wierzyć, że w Radzie Miejskiej Elbląga Jerzy Wilk znajdzie odpowiednie poparcie. Wiem, że Platforma będzie na miejscu próbować sypać piasek w tryby, ale radni reprezentują mieszkańców Elbląga. W radzie miasta, przy dobrych projektach – a zaczną się one od rozliczenia poprzedniej ekipy i pomocy mieszkańcom, m.in. za pomocą obniżki czynszów – nie wierzę, że nie znajdzie się odpowiednia większości.

O podpisach w referendum w Warszawie: My mamy dużą liczbę. Kilkadziesiąt tysięcy podpisów to dla struktury naszej partii w Warszawie żaden kłopot. Przyjdzie czas, wszystko to pokażemy.

O opinii ministra Biernackiego nt. pracy PG: Ta opinia jest znacząca i ja się z nią zgadzam. Jeżeli tę opinię prezentuje minister rządu Tuska i mówi o sprawie Amber Gold, to oznacza, że rozgrywka wewnętrzna Platformy Obywatelskiej się zaostrzyła i przybiera nowe kolory. Jeśli się kwestionuje „skręcenie” sprawy Amber Gold przez prokuratora generalnego, czyli uratowanie otoczenia Tuska – to co to znaczy? Każdy wie, że gdyby zacząć drążyć temat Nowaka i syna Tuska, to afera Amber Gold wywaliłaby w powietrze rząd.

Janusz Piechociński w TOK FM: To co mówi się w mediach o tym że dostałem żółtą kartką to przecieki źle odebrane, niezgodne z materią. Obiecywałem, że w 2014 w większym stopniu niż dotąd, za kierowanie PSL wezmą się ludzie młodsi o jedno polityczne pokolenie ode mnie.

Mariusz Kamiński w Radiu ZET: Donald Tusk potrzebuje wroga. To są narodowcy, kibice, związkowcy. A Sienkiewicz jest zbyt teatralny w tym co robi. Za dużo teatru, za dużo słów, za mało konkretów. Zapowiedzi dotyczące specsłużb są niepoważne.