Portal elblag.net opublikował dziś nagranie prywatnej rozmowy, w której kandydat PiS na prezydenta Elbląga opowiada szczerze o kulisach lokalnej polityki. Jak pisze portal: „Dotarliśmy do sensacyjnego nagrania zamieszczonego w serwisie youtube.pl. Słychać na nim wyraźnie, że Jerzy Wilk (PiS) mówi o finansowaniu referendum w Elblągu, którego celem nie było dobro miasta, ale przejęcie władzy przez PiS, krytykuje Wolny Elbląg, mówiąc o działaczach „wszy i gnidy”, przyznaje, że ma prywatną, czarną listę osób. Przeklina i wygraża odwetem przeciwnikom politycznym. Materiał zawiera wulgarne treści”. – pisze portal nawołując:„Poznajcie prawdziwe oblicze Jerzego Wilka”. Ale słowa Wilka nieoczekliwanie mogą mu pomóc, nie zaszkodzić.

„Ja mam z Elą Gelert poprawne kontakty”– mówi kandydat PiS Jerzy Wilk o swojej kontrkandydatce z PO, zarzucając jej jednak, że na listy PO wpuściła skompromitowane osoby.

Screen Shot 2013-07-03 at 11.43.20 PM

Nie jest powiedziane, że nagranie musi Wilkowi zaszkodzić, bo w dość dosadnych słowach mówi on o sytuacji, która doprowadziła do tego, że mieszkańcy Elbląga odwołali poprzedniego prezydenta miasta z PO. W gruncie rzeczy to, co mówi Wilk prywatnie jest od dawna oficjalnym przesłaniem lokalnej kampanii PiS, w serii emitowanych przed pierwszą turą spotów, w których PiS stawiał między Elżbietą Gelert a skompromitowanym prezydentem Nowaczykiem znak równości.

Screen Shot 2013-07-03 at 11.28.53 PM

Jerzy Wilk w nagraniu mówi też o losach kierowanego przez kandydatkę PO lokalnego szpitala, ale i w tej sprawie jest zgodny z tym, co on sam i jego partia mówią od początku kampanii zarzucając PO i posłance Gelert bezczynność w sprawie przeniesienia z Elbląga do Olsztyna dyspozytorni lokalnego pogotowia ratunkowego.

Screen Shot 2013-07-03 at 11.45.41 PM

Podczas ostatniej kampanii prezydenckiej w USA demokraci zadali dolegliwy cios Mittowi Romneyowi za pomocą opublikowanego w internecie nagrania słów wypowiedzianych przez republikanina na zamkniętym spotkaniu ze sponsorami, na którym Romney miał powiedzieć, że 47% Amerykanów zawsze będzie głosowało na Obamę, bo to „zasiłkowcy zależni od państwa”. Romney jednak zapłacił nie za szczerość, a za pogardliwe odnoszenie się do prawie połowy amerykańskich wyborców.

W opublikowanych nagraniach Wilk nie obraża wyborców, ale przyznaje, że „Cel był jeden, wypier… tych z Platformy”. Na ile kandydat PiS w oczach wyborców straci poprzez używanie bardzo potocznego języka, okaże się już wkrótce. Druga tura wyborów już w niedzielę. W najbliższych dniach będziemy obserwować, czy „wrzutka” lokalnego portalu będzie lokalnie miała charakter wiralny.

Do tej pory dość przydługie, bo 11 minutowe nagranie na youtube ma tylko 301 wyświetleń. Warto obserwować czy twórcom negatywnej wobec kandydata PiS kampanii uda się go rozpropagować.

Czytaj też:

Kaczyński listem do Tuska podwyższa stawkę gry o Elbląg

Przekaz Tuska o Elblągu: Zależy nam

Dziś PO jest w sytuacji, w której wybory w Elblągu musi wygrać

źródło: elblag.net