Rafał Grupiński w Sygnałach Dnia PR1: My przyjmowaliśmy, że będzie trudno zająć I miejsce w I turze, ale oczywiście walczyliśmy. Jest rezerwuar 70% pozostałych wyborców, który jest do wykorzystania w II turze. Myślę, że jesteśmy w stanie II turę wygrać, potrzebna jest tylko mobilizacja na te dwa tygodnie.  Wysoka frekwencja będzie służyła naszej kandydatce.

Grzegorz Schetyna w RMF FM: Jesteśmy po przejściach w Elblągu, bo władze i większość platformiana, i prezydent PO został odwołany w referendum i to zawsze tworzy zły klimat. Bardziej się cieszę, że udało się wrócić i złapać równowagę w Elblągu, nasza kandydatka jest w drugiej turze i sprawa jeszcze się nie skończyła. Wybory będą za dwa tygodnie – te decydujące.

O referendum w Warszawie: Myślę, że po zebraniu podpisów – bo te podpisy przecież zostaną zebrane i referendum w Warszawie będzie – warszawiacy zaczną się po wakacjach bardzo spokojnie zastanawiać, co dalej, co po ewentualnej zmianie w Warszawie, jaki wariant może być lepszy na rok przed wyborami. I mogę dzisiaj spokojnie, wprost powiedzieć – nie ma lepszego wariantu. (…) Ja uważam, że warszawiacy nie pójdą do tego referendum, że będą uważali, że zebranie podpisów i cała atmosfera i mobilizacja wystarczy do tego, żeby sytuacja w Warszawie jednak się poprawiła i żeby pomysł Hanny Gronkiewicz-Waltz na przyszłą kadencję w Warszawie był jeszcze lepszy.

Włodzimierz Czarzasty w TVN24 o tym kogo poprze SLD: To, co zrobi Włodzimierz Czarzasty, to w ciągu dwóch najbliższych dni usiądzie sobie w kąciku, poprosi ludzi mądrzejszych od siebie, 10 lub 20, porozmawia, a potem da jakąś radę. Ja będę radził: wybierajcie partię, dla której konstytucja jest ważniejsza niż Biblia. Wybory wygrało PiS, a także SLD, który zbliżył się na pięć punktów proc. do Platformy. PO poniosła klęskę. Bez bufonady i z uśmiechem na ustach mogę powiedzieć, macie trzecią siłę, macie na kogo głosować. Elbląg pokazał, że Polacy mają alternatywę, nie muszą stawiać tylko na PO i PiS.

O Kwaśniewskim: Trzy proc. do rady miasta to jakaś straszna tragedia. Kwaśniewski, którego bardzo cenię, jednak Wałęsą na plakacie się nie okazał. Popełnił błąd wybierając na partnera politycznego Janusza Palikota.

Janusz Palikot w Radiu ZET: Wynik jest słaby, jestem nim rozczarowany. Od razu zapowiadam analizę tego wszystkiego, wyciągnięcie wniosków i jakiś nowy kurs po wakacjach. II tura w Elblągu – wybór z piekła rodem. Nie możemy poprzeć ani PiS, ani PO, zostaniemy w domu.

Jacek Kurski w Salonie politycznym Trójki: Bez nas PiS nie zwycięży Platformy. Mam nadzieję, że PiS zrozumie, iż Solidarna Polska jest trwałym bytem politycznym, którego nie można lekceważyć.

Joachim Brudziński w Gościu Poranka TVP Info: Jeśli PiS wygra wybory w Elblągu zostanie przekopana Mierzeja Wiślana, zbudowany port, będą nowe miejsca pracy. Chcieć to móc. Cała operacja wg naszych obliczeń będzie kosztować pół miliarda złotych. Elbląskie wybory pokazały, że ani Palikot ani Kwaśniewski nie są już pociągającą marką dla wyborców. Widać wyraźnie, że jest jedna alternatywa dla rządów PO – to Prawo i Sprawiedliwość.

O wyborach w Warszawie: Nie ma decyzji władz statutowych ws. kandydatury prof.Glińskiego na prezydenta Warszawy. Nie dzielimy skóry na niedźwiedziu.

 O sobotnich konwencjach PiS i PO: – Na kongresie PiS może pojawić się kontrkandydat dla J.Kaczyńskiego. Pytanie tylko PO CO? Co do kongresu Platformy Obywatelskiej, to polskie ZOO.

fot. tvn24.pl