Marek Sawicki w RMF o handlu w niedzielę: Jestem za zakazem handlu w niedzielę. Polak powinien odpocząć przynajmniej jeden dzień w tygodniu. Taki dzień jest potrzebny, by pobyć z rodziną, a nie hasać za dobrami życia codziennego. Gdyby sklepy były zamknięte w niedzielę, byłby czas dla rodziny i może także w polityce moralność byłaby lepsza.

O PO: Mam takie przeczucie, że w Platformie zaczyna się budzić wewnętrzne demokratyczne życie, które w jakiś sposób, poprzez obciążenia sześciu lat rządzenia, gdzieś tam było tłamszone. Pamiętamy także eliminację pewnych polityków z Platformy. Dzisiaj kilku polityków ma odwagę podjąć wewnętrzną dyskusję. Może zbyt mocno akcentują kwestie personalne, może za mało kwestie programowe – choć i w liście Gowina, i w dzisiejszym wywiadzie Schetyny widać, że nie tylko o personalia chodzi.

Paweł Poncyljusz w Polsat News:  Miasto nie chce pomagać Polonii. Nie mówię, że właściciel się nie przyłożył, ale gdyby nie postawa władz samorządowych, to Polonia miałaby mniej problemów a może nawet w ogóle.

O Gowinie: Gowin uruchomił poważną debatę. Czy przetrwa w Platformie? To zależy od Donalda Tuska. Rozmawiałbym z Gowinem gdyby ten zakładał nową partię. Zapytałbym go o rzeczy organizacyjne, bo w sensie programowym w większości spraw się zgadzamy.

Władysław Kosiniak-Kamysz o sytuacji na Podkarpaciu: Mam inną ekspresję, ale rozumiem emocje przewodniczącego Burego, bo sytuacja wobec tych osób się powtarza, kolejny raz zmieniają formację polityczną i poparcie dla określonej koalicji w zarządzie województwa. (…) Jeśli ktoś na posiedzeniach klubu nie zgłasza chęci zmiany koalicji, nic nie mówi, że widzi przeszkodę ws. głosowania za tą koalicją, a potem zaczyna głosować inaczej, to jest to problem. Trzeba mieć odwagę, aby powiedzieć na partyjnym spotkaniu: nie widzę się w tej koalicji, chce współpracować z inną partią, i to jest ok.

Ryszard Kalisz w Salonie Politycznym Trójki: Za egzekucję na mnie SLD zgodziło się wspierać rząd i PO.

Hanna Gronkiewicz-Walt w Sygnałach Dnia PR1 o organizatorach referendum:  Robienie referendum na rok przed wyborami jest awanturą polityczną. Nic takiego nie wydarzyło się w Warszawie, żeby działać w sposób destrukcyjny, zamiast za rok stanąć w szranki wyborcze i zmierzyć się z tymi kandydatami, którzy będą. (…) Trzeba działać pozytywnie, pokazać program, a nie działać destrukcyjnie.

O Gowinie:Jestem zaskoczona, że Jarosław Gowin zaczyna krytykować, kiedy przestał być ministrem sprawiedliwości. Rozumiałabym tę krytykę, gdyby sam się podał do dymisji. Nie podał się do dymisji, został odwołany i nagle okazuje się, że ten rząd, którego on był pełnoprawnym uczestnikiem, był niedobry. Muszę powiedzieć, że jest to bardzo, bardzo dwuznaczne.

Włodzimierz Czarzasty w Polsat News o referendum: To jest proponowanie warszawiakom 1,5 roku kampanii wyborczej. Czy robienie zawieruchy zrobi trzecią linię metra? Jesteśmy przeciwni polityce Hanny Gronkiewicz- Waltz, ale referendum nic nie naprawi.

Bogdan Zdrojewski w TOK FM: Mamy do czynienia z sytuacją, w której dwie osoby, czyli Jarosław Gowin i Grzegorz Schetyna sformułowali dwie różne wizje Platformy. Dzień dzisiejszy to spór o to, jak PO ma wyglądać, funkcjonować. W takim sporze trudno o kompromis.

fot. rmf24