Ten weekend to seria kolejnych wystąpień prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. O ile wczesną wiosną lider PiS odwiedzał mniejsze miejscowości w Polsce średnio raz na dwa tygodnie, to teraz zaplanowano serię spotkań w dwa następujące po sobie weekendy. W terenie są również parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości.

Jarosław Kaczyński odwiedzi dziś Police (woj. zachodniopomorskie) a jutro pojawi się w Gryfinie, Śremie i Pyrzycach.

Tydzień temu prezes PiS był m.in. w Stalowej Woli, Nisku, Biłgoraju i Starachowicach (łącznie siedem spotkań). Ale te wydarzenia to  
nie jedyne elementy dzisiejszej aktywności PiS. W terenie są także politycy z Komitetu Politycznego – Beata Szydło, Marek Kuchciński, Mariusz Kamiński, Joachim Brudziński i Adam Lipiński. Do końca roku mają zgodnie z planem odwiedzić wszystkie powiaty w Polsce.

BKdXIIYCYAAvMEC

PiS organizuje dziś także konferencję „Więcej Pracy” z udziałem Jarosława Kaczyńskiego w stoczni szczecińskiej.

316277_10151360011207132_574725418_n

 

Solidarna Polska planuje dziś konferencję prasową dotyczącą odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz i Hanny Zdanowskiej. SLD kontynuuje cykl „Walka o pracę” spotkaniem z udziałem Leszka Millera i szefa OPZZ Jana Guza w Staszowie. SLD jednak w dużo mniejszym stopniu niż PiS promuje te wydarzenia w mediach społecznościowych.

Janusz Palikot rozpoczął dziś objazd po małych miejscowościach, w związku ze propozycjami RP dotyczącymi wsi. Jego trasa: Radzyń Podlaski, Brańsk, Wysokie Mazowieckie, Wizna , Goniądz, Rajgród. Postulaty w RP (w formie plakatu-obwieszczenia) to m.in. likwidacja KRUS i Agencji Rynku Rolnego.

d68abea6280ea2256110de1f275ce287,641,0,0,0

Podobnie jak tydzień temu, PO – na  poziomie liderów partii – nie jest widoczna w terenie.

fot. https://www.facebook.com/kppis https://www.facebook.com/NowoczesnaPolska