Joanna Mucha w Sygnałach Dnia PR1 Polskiego Radia: Nie mam zamiaru składać dymisji. Jeśli przyjdzie ze strony premiera, to wszyscy jako ministrowie jesteśmy przygotowani na taką sytuację. Mam zamiar opowiedzieć w najbliższych dniach trochę więcej o tym, co robimy w ministerstwie.

Jadwiga Staniszkis w Polityce przy kawie: Bezradność i brak wizji Tusk  nudzą wyborców. Wyborcy, którzy oczekiwali modernizacji widzą że to niemożliwe.

O PiS: Smoleńsk jest sprawą kluczową dla PiS. Macierewicz jest radykalny,ale trzeba docenić jego działania. Nie ma ambicji politycznych.

Włodzimierz Cimoszewicz w Radiu ZET: Przyspieszone wybory motywowane chęcią uniknięcia katastrofy mogą się okazać błędnym wyborem. Ale nie wykluczam.

Władysław Kosiniak-Kamysz w RMF FM o matkach IV kwartału: To jest po prostu niemożliwe, bo w ustawie założyliśmy ciągłość poszczególnych urlopów po sobie, czyli dodatkowy urlop macierzyński i urlop rodzicielski muszą następować w pierwszym roku życia dziecka po sobie. Musielibyśmy się cofnąć w czasie, żeby wprowadzić rozwiązania dla tamtego roku.

O reformie emerytur górniczych: Będzie zrealizowana, dajmy sobie czas. Naprawdę ten rząd w obszarze emerytur zrobił moim zdaniem najwięcej. I reform i trudnych decyzji, bardzo trudnych i bolesnych, ale podjętych w odpowiedzialności za przyszłe pokolenia.

O PSL: Może potrzebujemy mocniejszego kopniaka, pójścia do przodu, może po tych dwudziestu kilku latach funkcjonowania w III Rzeczpospolitej potrzebny jest nowy, bardzo mocny, silny kongres programowy, który też zmieni rzecz, której nam się nie udaje – i to przyznaję z bólem – stereotypu. Zmiana stereotypu podejścia do PSL-u jest dzisiaj potrzebna.