Weekend po sejmowym tygodniu zaczyna się pracowicie dla polityków większości partii. Jarosław Kaczyński kontynuuje swoją podróż po kraju – tym razem ma spotkania m.in. w Starachowicach i Opatowie. SLD zainaugurowało razem z OPZZ kampanię o bezrobociu, a PSL organizuje w Warszawie Radę Naczelną partii. Platforma tradycyjnie już nieobecna.

Prezes PiS spotkaniem w miejscowości Kowala Kolonia (powiat Radom, województwo mazowieckie). Jak zwykle pojawiają się już pierwsze zdjęcia na stronie PiS na Facebooku. To co zawsze jest publikowane to zdjęcia pełnych sal tam gdzie pojawia się prezes PiS.

198998_10151350006542132_1195512779_n

Dziś lider Prawa i Sprawiedliwości spotka się z mieszkańcami Starachowic i Opatowa. Będą to odpowiednio 21 i 22 spotkania terenowe prezesa w tym roku. W terenie są także inni politycy tej partii.

Również SLD zaplanowało (razem z OPZZ) spotkania w całym kraju. Hasłem zainugurowanej dziś w Łodzi akcji jest „walka o pracę”. Politycy Sojuszu, w tym Leszek Miller mają spotykać się z pracodawcami, pracownikami i związkowcami w powiatach, w których bezrobocie wynosi więcej niż 30%. SLD ma w trakcie tych spotkań prezentować własne pomysły na walkę z bezrobociem.

518dd9ea2510c

Cykl tych wydarzeń nie tylko stanowi wzmocnienie przedwyborczej strategii partii, ale także będzie miał przełożenie na media lokalne i ogólnokrajowe. Sojusz oraz OPZZ wypełniają także lukę pozostawioną przez Dudę i Solidarność.

Trwa także Rada Naczelna PSL. Prezes partii Janusz Piechociński chce poszerzyć jej skład o 18 osób (teraz liczy 106 członków) i umocnić swoją przewagę w Radzie. Tematem dyskusji ma też być sprawa trójpaku energetycznego.

933877_463680960373999_411935267_n

Wszystkie te partie mogą liczyć na to, że w weekend ich przekaz się przebije – zarówno w mediach ogólnokrajowych, jak w internecie czy mediach lokalnych. Sobota to moment gdy znika wiele bieżących tematów, co daje partiom nowe możliwości narzucenia własnego przekazu.

Platforma z tej szansy nie korzysta. Ostatni cykl spotkań polityków partii Donalda Tuska w terenie odbył się pod koniec 2012 pod hasłem „Plan dla Polski”.

l13b9b5d8dc7824f0bc0e04e7ac0b5610_0x48

To było podsumowanie 5 lat rządów Platformy. Odbyło się wtedy ponad 500 spotkań. Ale od kilku miesięcy PO w terenie nie istnieje. Dziś co prawda niektórzy politycy tej partii uczestniczyli w Paradzie Schumanna, ale nie jest to wydarzenia stricte polityczne. Oto zdjęcie wrzucone na TT przez warszawskie Stowarzyszenie Młodych Demokratów. „Młodzi tańczą salsę na Paradzie Schumana 🙂 ”

BJ--kT9CIAI6XGl

W zasadzie jedynym widocznym politykiem tej partii, który ma kontakt z obywatelami jest Jarosław Gowin, który systematycznie objeżdża najważniejsze polskie uniwersytety. Jutro na Uniwersytecie Wrocławskim odbędzie się debata z udziałem Gowina i Dutkiewicza. Już teraz w lokalnych mediach pojawiają się nagłówki w stylu „Dutkiewicz i Gowin połączą siły?”. Trduno oczekiwać, żeby Platformie zależało właśnie na takim weekendowym przekazie.

fot. https://www.facebook.com/kppis/sld.org.pl/https://www.facebook.com/piechocinskijanusz/http://www.podkarpacki.platforma.org/https://twitter.com/SMDWarszawa