Fragment porannego Gościa Radia Zet:

Monika Olejnik: No jest pan lemingiem panie pośle?

Stefan Niesiołowski: Naprawdę, wie pani, obelgi pisowców mnie mało obchodzą, każdy jest lemingiem dla nich, kto ich nie popiera.

Monika Olejnik: Ale pan też kiedyś mówiło lemingu, wie pan, że pan użył określenia leming?

Stefan Niesiołowski: Ale wie pani w stosunku do których, no samobójców w AWS, którzy prowadzili, doprowadzili do rozłamu w AWS, no i doprowadzili i AWS zniknął ze sceny, miałem rację, ostrzegałem.

Monika Olejnik: Czyli pan był pierwszy, który użył określenia leming.

Stefan Niesiołowski: Użył określenia w innym sensie.Monika Olejnik: Ale to pan użył tego określenia.

Stefan Niesiołowski: No tak.

Monika Olejnik: Iks lat temu, iks lat temu.

Stefan Niesiołowski: Ale ja dużo pierwszy, dużo użyłem pierwszy.

Monika Olejnik: W stosunku do Jarosława Kaczyńskiego pan też mówił, że jest lemingiem, pamięta pan?Stefan Niesiołowski: Tak, tak, ale w sensie samobójstwa politycznego, bo istnieje pewien pogląd, on jest nieścisły, że lemingi popełniają zbiorowe samobójstwa i wtedy mi chodziło o to, że ci ludzie popełniają polityczne samobójstwo i miałem rację.

Monika Olejnik: A teraz jest inaczej, wie pan kto to jest leming?Stefan Niesiołowski: A teraz jest leming kto nie popiera PiS, w gruncie rzeczy.

Monika Olejnik: To taki, który nie popiera PiS.Stefan Niesiołowski: No tak, tak. Ale to różne inne epitety, także wyzwiska w stosunku do ludzi, którzy nie popierają PiS są takie…

Monika Olejnik: Ale leming ma fajny ogonek.Stefan Niesiołowski: Jest łagodny, jest sympatycznym gryzoniem.

Monika Olejnik: Ma fajny ogonek, ogonek ma krótszy od szczura.Stefan Niesiołowski: to prawda.

Monika Olejnik: I o lemingach jeszcze porozmawiamy, www.radiozet.pl 

Monika Olejnik: No lemingi tak, ale teraz strasznie się modne stało, politycznie, te lemingi.Stefan Niesiołowski: Ja wiem, no nagłaśniają to, ja wiem czy modne.

Monika Olejnik: No dobrze, a…Stefan Niesiołowski: No, czy „Rzeczpospolita” czy ten drugi z błędem w tytule tygodnik jest modny, no pisowcy to czytają.

Monika Olejnik: Papież pozdrowił pielgrzymkę Radia Maryja i mówił o wolności słowa, czyli odebrano to, że papież popiera dążenia Telewizji Trwam do tego żeby…Stefan Niesiołowski: To nieprawda, no to mogą sobie popierać, ale gdyby papież tak uważał to by wprost to napisał, no papież dość ogólnie napisał, no jednak tam było, jak pani redaktor mówi, około 50 tysięcy ludzi, w znacznej części porządnych, przyzwoitych ludzi, oszukiwanych przez tego toruńskiego oligarchę, okłamywanych. I ci ludzie, i tych ludzi pozdrowił papież. Dla wielu tych ludzi, ci ludzie w te brednie Rydzyka wierzą i Kaczyńskiego. Więc gdyby papież tak uważał to by napisał wprost, nie napisał tego. Także proponuję żeby pan Rydzyk i Kaczyński zostawili ojca świętego Benedykta XVI w spokoju.

Monika Olejnik: No dobrze, ale czy te tłumy, które będą, ma być 200 tysięcy ludzi na ulicy we wrześniu, w obronie Telewizji Trwam, czy to nie świadczy o tym, że dyrektor Radia Maryja ma charyzmę i tłumy za nim idą, antylemingów. (…)

źródło: radiozet.pl