— CZOŁÓWKI GAZET: Rzeczpospolita: Czas ważnych wyborów- 2012 to głosowania prezydenckie w Rosji, Francji i USA. Mogą zmienić oblicze świat. Mocna czołowka w Gazecie: „Czyja ta Rzepa”. Superexpress: „Emerytom zero, europijawkom miliony” (o spółkach Euro 2012),  Fakt: Policja utajniła badania soli!

 

— CZYJA TA RZEPA: "Gazeta Wyborcza" ujawnia kulisy przejęcia Presspubliki przez Grzegorza Hajdarowicza. “Dziś już wiemy, że Getin Noble Bank ma zastaw na 51% udziałów w Presspublice” “Przejęcie Rzepy na kredyt i na raty-  Udziały w wydawnictwie są zastawione w banku kontrolowanym przez Leszka Czarneckiego i w państwowej PW Rzeczpospolitej, od której wcześniej Hajdarowicz je kupił. (…)Latem zeszłego roku Hajdarowicz publicznie zapewniał, że kupuje Presspublikę ze środków własnych. Dziś tłumaczy, że nie kłamał, bo kredyt zaciągnął później. Teraz jest jasne, że gdyby nie wywiązał się z zobowiązań wobec banku Czarneckiego i skarbu państwa, to mogą one zostać właścicielami Presspubliki. Getin Noble Bank wszedłby w skórę funduszu Mecom, a skarb państwa wróciłby na stare śmieci.”

 

— Inny fragment: „Leszek Czarnecki, prezes Getinu miał z Rz przykre doświadczenia. Otóż, powołując się na dokumenty IPN, dziennik napisał, że Czarnecki w wieku 18 lat został zwerbowany przez SB i współpracował 6 lat

 

— PRZYJACIEL PREMIERA WYBUDUJE ATOMÓWKI: „Krzysztof Kilian to dobry menedżer, ale nie temu zawdzięcza prezesurę w PGE. Donald Tusk chciał mieć w największej spółce energetycznej swojego człowieka. (…)W PGE będzie musiał się uczyć bardzo szybko Największy producent prądu w Polsce stoi przed olbrzymimi wyzwaniami – musi budować nowe elektrownie w Opolu i Turowie, które zastąpią stare, zbudowane jeszcze w PRL bloki. Ale najtrudniejsza będzie budowa pierwszej polskiej siłowni jądrowej. W sumie Kilian będzie odpowiadał za program inwestycyjny wart ok. 40 mld zł.”

Więcej.

 

— Komentarz Rafała Zasunia na dwójce GW: „Niesmak zostaje. Bo jaki jest sens organizowania takich konkursów? Czym rożni się postępowanie premiera od procederu jakiegoś wójta, który pod szwagra ustawi konkurs na prezesa Gminnego Przedsiębiorstwa Oczyszczania?Link

 

— KOLEJNE KŁOPOTY PO: Budowę obwodnicy Zabierzowa poprzedza seria nadużyć. W tle jest wielki biznes, politycy PO i straty budżetu– pisze Izabela Kacprzak w Rz: „Rozmach [budowy] przestaje dziwić, gdy dowiadujemy się, kto na niej najbardziej zyska. To m.in. Adam Ś., wpływowy biznesmen, na którym ciąży dziś ponad 300 prokuratorskich zarzutów. Jest jednak bliskim znajomym polityków PO, którzy mają decydujący głos przy tej inwestycji.”

 

— AWANTURA W SEJMIE: Wielki bój o LOTOS- Opozycja w obronie interesu narodowego pokonała koalicję- pisze Superexpress

 

— PiS DOGANIA PO: Sondaż Superexpressu: PO 30, PiS 25 (HH)

 

— RYSUNEK: Zdaniem rysownika Superaka: Premier przy unijnym stole słyszy od Sarko: Donald, tu podpisz , ale pióro oddaj i skocz po dwie herbaty

 

— FAKT na sobotę: „Pawlak się spieszy na kolację, włączył koguta. Czy to radiowóz? Straż pożarna? Nie, to wicepremier Pawlak!” oraz „Rząd żyje na kredyt- 437 000- tyle w 2011 zapłacił z kart kredytowych.” I „Posłowie się bawią. Za iPady zapłaciliśmy 1,5 mln zł” na zdjęciach posłowie Ruchu Palikota w ławach z ipadami. „Ubierz się jak Kasia Tusk”

 

— Feministki manipulują piszą Kamila Baranowska i Jarosław Stróżyk w Rz: Organizatorki manify krytykują finansowanie Kościoła przez państwo. Tyle że cytują fałszywe dane.

 

— O feminiźmie Plus Minus: w tym portret Wandy Nowickiej: Marszałkini. Fragment: “W listopadzie zeszłego roku Nowicka, już jako poseł Ruchu Palikota, przyjęła zaproszenie do prowadzonego przez Wróbla porannego programu w Radiu TOK FM. W trakcie wywiadu Wróbel żartem spointował jej karierę: Od pucybuta do milionera. Żachnęła się: „Porównanie do pucybuta mogłabym uznać za obraźliwe". Wróbel szybko się więc poprawił: „Od pucybutki do milionerki". I wtedy na twarzy Wandy Nowickiej pojawił się uśmiech.”

 

— Kpię z tych, którzy wprowadzają do polskiej polityki Smoleńsk jako nowy mistycyzm, a nie z tragedii – mówi w rozmowie z Robertem Mazurkiem, Jan Filip Libicki, senator PO. Fragment:

Wybiera się posłów nie tylko dla poglądów, ale i do pracy. Jak długo jest pan parlamentarzystą?

Od 2005 roku.

I nie napisał pan w życiu żadnej ustawy.

To samo mi pan mówił, kiedy rozmawialiśmy w czerwcu.

A pan zdążył zmienić partię, poglądy i ciągle nic! Ustawy o radiowych i telewizyjnych nadawcach społecznych nie można się od pana doprosić od roku.

Ustawę mam gotową i chętnie ją panu prześlę.

A zdążył się pan chociaż dowiedzieć, ilu jest takich nadawców w Polsce?

Już mnie pan o to pytał.

I pan nie wiedział. Teraz pan wie?

Nie, proszę pana.

Rok pracuje pan nad ustawą i nawet nie wie, kogo ma objąć?! O mój Boże…

Ja tę ustawę napisałem…

 

w Gazecie Polskiej Codziennie Joanna Gwiazda o dyktacie „faktów medialnych” i życiu w dwóch rzeczywistościach: Tak jak było z Katyniem, są pewne sprawy o których prawda właściwie nie jest tajemnicą, tylko dopóki nie ogłosi się jej oficjalnie, to wszyscy powtarzają, że nie wiadomo, prawda? To dotyczy między innymi agentury Wałęsy, generała Jaruzelskiego i jego wojny. Rozpowszechnia się sposób myślenia „faktami medialnymi” – to zwrot autorstwa Bronisława Geremka. Żyjemy w dwóch rzeczywistościach – tej nie nazwanej publicznie i oficjalnej, propagandowej. Najgorsze jest to, że ludzie sobie z tego nawet nie zdają sprawy. Ja sama boję się oglądać telewizji, bo po jakimś czasie zaczynam polemizować z tymi bzdurami.

 

— OGLĄDALNOŚĆ: wirtualnemedia.pl: Największą widownię w lutym br. miał transmitowany w TVP1 mecz Polska – Portugalia, który w środę śledziło 8,09 mln widzów. Hitem Dwójki był serial “M jak miłość” (7,85 mln widzów), Polsatu – “Wydarzenia” (4,33 mln), a TVN – “Fakty” (5,72 mln).

 

5 LAT TEMU w Estonii odbyły się pierwsze w Europie Środkowej wybory w których można było głosować przez Internet