— KOLEJNE KŁOPOTY ZDROJA: Minister kultury Bogdan Zdrojewski patronował porozumieniu, które szło zdecydowanie dalej niż umowa ACTA. Miało ono pozwolić dostawcom internetu na gromadzenie danych o internautach i przekazywanie ich bez żadnej kontroli innym organizacjom – informuje tvn24.pl O pracach nad tymi przepisami przez przypadek dowiedział się Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych. Interweniował stwierdzając, że dokument jest bezprawny. Prace wstrzymano.

Dokument, którego projekt przygotowano pod auspicjami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego godzi w prawa i wolności człowieka – mówi tvn24.pl dr Wojciech Wiewiórowski, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych

 

— WIEK EMERYTALNY: „PSL chce dołożyć matkom składki emerytalne”. Renata Grochal i Paweł Wroński opisują kolejną propozycję PSL  w sprawie reformy emerytalnej. Kobiety miałyby otrzymywać 10% dodatku do kapitału emerytalnego. Cytowany w tekście poseł Neumann (PO): „To rozwiązanie, które może w przyszłości służyć kobietom, a nie obniża ich emerytury”. W ciągu dwóch tygodni ma powstać wspólna propozycja rządowa PO-PSL. Więcej: link

 

GMO JAK ACTA: W GW duży tekst Krystyny Naszkowskiej o GMO. „Premier chce ustawy o GMO, ale nie chce jej firmować, bo boi się kolejnych protestów obywatelskich, takich jak te w sprawie ACTA”.

 

— SÓL- z tabloidów trafiła go dzienników: Już 90 firm branży spożywczej jest na liście tych, do których trafiała sól przemysłowa zamiast spożywczej. I wciąż przybywają nowe. – Nie ma dowodów, aby czyniły to świadomie. Padły ofiarą bezwzględnych oszustów – mówi oficer Komendy Głównej Policji Robertowi Zielińskiemu z DGP

 

Tabloidy o soli: Ta sól to sama chemia i Przez same procedury truli nas latami (Fakt), Sprawdź czy nie masz w domu zabójczej soli )Superak)

 

— OFENSYWA GOWINA: Rząd rozkłada deregulację na raty. Przed nami pierwsza odsłona. W pierwszym etapie zmiany obejmą komorników, bibliotekarzy i pośredników handlu nieruchomościami. Później maklerów i doradców podatkowych. Rząd chce znacznie ograniczyć liczbę zawodów regulowanych, których obecnie w Polsce jest aż 380- jedynka w Dzienniku Dzienniku

 

— Otwarcie zawodów reglamentowanych może oznaczać dla rządu wielką batalię na kilkudziesięciu frontach naraz. Politycy PO przyznają, że obawiają się protestów i strajków, które mogą nawet sparaliżować kraj- piszą w DGP Grzegorz Osiecki i Anna Gielewska

 

Nie boimy sie korporacji- w Fakcie doradca Gowina Mirosław Barszcz: “To będzie zdrowa konkurencja w ramach wolnego rynku. Podmioty będą musiały obniżać ceny i podnosić jakość żeby przyciągnąć klienta”.

  

— WIELKA SPORTOWA RODZINA: Fakt publikuje zdjęcia z ław rządowych na meczu z Portugalią: z prezydentem Komorowskim siedział Aleksander Kwaśniewski i Marcin Dubieniecki  oraz Joanna Mucha z Januszem Jankowiakiem i Ewa Kopacz. Z PDT: Nowak, Nitras, Ostachowicz, Graś, Arabski i Broniewski (szef gabinetu premiera)

 

— WRACA: sprawa urzędnika który w szczycie kampanii podpalił się pod KPRM. Rzepa pisze, że w postępowaniu, jest obciążany błędami z czasu, kiedy nie było go jeszcze w skarbówce.

 

— Po milionie premii w PL 2012- piszą Rz, Fakt i Superak

 

— WOJNA ATOMOWA: niemiecko polska. Aktywiści z Niemiec liczą, że uda im się rozkręcić społeczne protesty na wielką skalę, które wymuszą rezygnację z polskiej elektrowni atomowej- pisze Piotr Cywiński w Rz

 

– ENERGETYCZNY TWEET WIECZORU- Karolina Hytrek- Prosiecka z TBN CNBC: Kilian prezesem PGE

 

— DZIUBDZIUSIE Romek i Radek- mówi w wywiadzie dla Superaka Robert Mazurek: "Sikorski staje się postacią groteskową: “Jak któregoś dnia ubierze biały mundur i przywdzieje czarne okulary przeciwsłoneczne na modłę dyktatorów z republik bananowych to się nie zdziwię”.

 

— KOBIETY DO ZWOLNIENIA—tak otwiera się dziś Rzepa: kobiety częściej tracą pracę i rzadziej niż mężczyźni znajdują nowe zatrudnienie. W lutym pogorszyła się sytuacja na rynku pracy.

 

— Dwie ceny na jeden lek (Fakt). Trzy pastylki są trzy razy tańsze od jednej tego samego leku. Takie ceny zatrwierdził minister zdrowia.

 

— SONDAŻ DNIA: 72% Polaków chce odejścia Grasia- pisze Superak, powołując się na własne badania. Nie podają ilu Polaków wie kto to jest Graś i kojarzy o co chodzi.

 

— JANOSIKOWE: Do czerwca mają powstać sejmowe propozycje zmian w janosikowym. Przewodniczącym podkomisji, która zajmie się zmianami w janosikowym, został poseł PO Waldy Dzikowski, a wiceprzewodniczącymi – Bartłomiej Szrajber (PiS) oraz przewodniczący sejmowej komisji samorządu terytorialnego Piotr Zgorzelski (PSL). Komisja ma za zadanie stworzyć nowy projekt dotyczący zmian w janosikowym w oparciu o znajdujące się już w Sejmie dwa projekty – obywatelski i władz Mazowsza. (Dziennik)

 

— SMOLEŃSK: na dwójce Rzeczpospolitej rysunek Andrzeja Krauze: MON instaluje nowy system przeciwlotniczy obsadzając kraj sklonowanymi sadzonkami pancernej brzozy ze Smoleńska.

 

— ND donosi o kolejnych ustaleniach parlamentarnego zespołu ds. katastrofy smoleńskiej w tekście „Kokpit zmienia sektor”. „Teren, na którym zlokalizowano szczątki kokpitu, oznaczono jako sektor nr 2” – pisze ND. „Wcześniej podawano informację, że ciało generała Andrzeja Błasika znaleziono w sektorze numer 1. (…)Tymczasem okazuje się, że kokpit znajdował się już w sektorze numer 2 i tam też były ciała pilotów (oprócz ciała nawigatora)”.

 

– GPC straszy na okładce: posłowie mogą być inwigilowani za pomocą tabletów, które dostali teraz w Sejmie. „Podejrzany podarunek Ewy Kopacz”.

 

— ZBLIŻA SIĘ KONIEC ŚWIATA- wywróżył Superakowi rumpolog. – To może zakończyć spór w koalicji na temat wieku emerytalnego…

 

– TO SIĘ NIE PRZYDA: 18 lat temu Jean Marie Leye Lenelgau został prezydentem Vanuatu.

 

— A TO TAK: 4 lata temu Dimitrij Miedwiediew został prezydentem Rosji

 

— POLITYCZNE URODZINY: Michaił Gorbaczow i Tomasz Tomczykiewicz. I jak tu wierzyć w horoskopy?

 

— W weekendowej Rzepie: Marszałkini- portet Wandy Nowickiej, Jan Filip Libicki wstydzi się, przed Robertem Mazurkiem, że tak długo był w PiSie i Zaremba o książce Krasa