—  Na stronie drugiej „Faktu” tekst prezesa PiS o reformie emerytalnej. „Jeśli rząd chce reformować system emerytalny, to powinien to robić tylko w imię dobra obywateli”.

 

— “W obronie kobiet, przeciw PO pisze Rz: Pawlak ruszy w Polskę, by przekonywać kobiety do swej, innej niż rządowa, koncepcji reformy emerytalnej. Ludowcy zaczynają ryzykowną grę z koalicyjną PO.

 

— W GW rozmowa ze Sławomirem Rybickim z Kancelarii Prezydenta o reformie emerytalnej. „Z punktu widzenia państwa ta reforma jest ważniejsza od koalicji” – mówi Rybicki. Link

 

— Fakt na jedynce „Co by tu jeszcze spieprzyć – podsumowanie wpadek rządu i lista nowych problemów- lista 5 rzeczy, które rządowi nie poszły (leki, Acta, stadion, autostrady, pomoc Grecji) oraz 5 planowanych (wiek emerytalny, podatek katastralny, ZUS, likwidacja ulg, rezygnacja z szybkich kolei).

 

— Schetyna raczej nie wróci po rekonstrukcji– pisze Rz: Schetynie się nie opłaca, a Tusk tego nie chce. Notowania Tuska w CBOS spadły w ciągu mkesiąca o 5 pkt, o 7 wzrosła nieufność.

 

— W obronie Schetyny występuje Kamil Durczok: pozbycie się tak sprawnego organizatora jak Schetyna było błędem- mówi szef Faktów w Fakcie. 

 

— „Samolotem na jogging za 22 tysiące” – Fakt na okładce uderza w premiera Donalda Tuska. „Premier to ma klawe życie. W weekend poleciał do Sopotu, głównie po to by sobie pobiegać po ulubionych ulicach. Był tam ponad dobę, a i tak wydał duże pieniądze”

 

— GPC na okładce opisuje „II Wojnę lekarzy z Tuskiemi”: „Nowe przepisy Ministerstwa Zdrowia uderzają w pacjentów i lekarzy. Najbardziej ucierpią jednak dzieci i kobiety w ciąży. – Rząd nas oszukał – mówią lekarze i zapowiadają kolejny protest.”

 

— Właściciele punktów aptecznych na wsi skarżą rząd. Przygotowują pozew zbiorowy przeciw min. zdrowia za to, że w rozporządzeniach zakazano im sprzedawać m.in leków na astmę.

 

— Feministki, broniąc minister sportu, przesuwają granice hipokryzji w polityce– pisze w Rzepie Marek Magierowski: “Według śmietanki polskich feministek Mucha jest dzisiaj obiektem frontalnej, seksistowskiej napaści, bo przebiła "szklany sufit" i ośmieliła się wtargnąć na teren zarezerwowany dotąd dla facetów. Nie chodzi ponoć o jej kompetencje, bo przecież minister sportu, jak słyszymy, nie musi się znać na sporcie. W przypadku Radziszewskiej argumentacja była odwrotna.” Link

 

— “Świat otrząsa się z traumy po katastrofie w Fukushimie i przeprasza z energią jądrową. Wbrew nadziejom ekologów ekonomii nie da się oszukać, a rozwoju cywilizacji opierać tylko na wiatrakach, słomie i krowim łajnie” i “To czarne dni dla zielonych, którzy liczyli, że swoją opcją niemiecką, czyli szaloną ideą likwidacji energetyki jądrowej, zarażą cały świat“ – pisze w Rz Paweł Rożyński. Ważny głos nad zaczynającaą się właśnie dyskusją o atomie w Polsce. Link 

 

— W GW tekst o ZZ: „Prokurator chce sprawdzić, czy Ziobro nie kłamie”. W tekście: „Głównym bohaterem ewentualnego śledztwa poza byłym ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą będzie były prezes PZU Jaromir Netzel.” Link

 

— Wojna o władzę- pisze Superak o walce Ziobro- Kurski w Solidarnej Polsce: to bajeczki wymyślane na Nowogrodzkiej- odpowiada Ziobro. 

 

— Wulfa obaliły tabloidy– stwierdza prof. Krasnodębski w Superexpressie, pewnie ku zadowoleniu gazety. I mówi: Takich panów jak Palikot, Niesiołowski czy Kutz nigdy nie wybranony do Bundestagu. Dla Niemców to byłaby obraza RFN” 

 

— „Nasz Dziennik” kontynuuje temat Bolka i SB w tekście „IPN pyta o teczkę "Bolka". W tekście cytowany jest rzecznik IPN, który mówi, iż prezes IPN zwrócił się do marszałek Kopacz o udostępnienie dokumentów tzw. komisji Ciemniewskiego

 

— Protesty do skutku” – tak brzmi tytuł tekstu w ND o TV Trwam i multipleksie. „(..) Jednak te rachuby są błędne, bo protest będzie prowadzony dopóty, dopóki KRRiT nie zacznie traktować katolickiego nadawcy tak samo jak innych stacji telewizyjnych.”

 

 — GW w tekście „Trwam na barykadach” opisuje protest w obronie TV Trwam.

 

LICZBA DNIA: 450 mln zł- o tyle mniej wydaliśmy w 2011 na mocny alkohol. Sprzedaż wódki nadal spada– alarmuje Rzepa. 

 

— PSYCHOLOG W RADZIE GOSPODARCZEJ PREMIERA: W ekonomicznej Rzepie rozmowa z Jackiem Santorskim, po jego nominacji do Rady: Kon­sul­ta­cje są naj­wa­żniej­sze. I wca­le nie ozna­cza­ją one de­mo­kra­cji. Nie cho­dzi bo­wiem o to, aby wszyst­kie gło­sy przy­jąć rów­no­mier­nie, ale aby wy­ko­rzy­stać naj­lep­sze po­my­sły. Ste­ve Jobs ba­dał po­trze­by lu­dzi, że­by stwo­rzyć kom­pu­ter, któ­ry ich twór­czo za­sko­czy. Po­trze­bu­je­my Ste­ve'ów Job­sów ży­cia spo­łecz­ne­go i go­spo­dar­cze­go."

 

— Urodziny: Jan Krzysztof Kelus, bard, dawny działacz Solidarności