Kopacz o Arłukowiczu w wywiadzie dla Superexpressu: “Spotkaliśmy się raz, dzień przed jego nominacją. Powiedziałam wtedy, że jeśli będzie chciał skorzystać z mojego czteroletniego doświadczenia, to jestem do dyspozycji. – Ale nie skorzystał? – Nie. Nie skorzystał". 

 

Wyższe obciążenia dla samozatrudnionych — na jedynce Rzeczpospolita. “powiązanie składek z dochodami da ZUS dodatkowe 4 mld zł”. “Sól ziemi trafi w urzędnicze kleszcze” – czytamy w krytycznym komentarzu redakcyjnym.

 

— W GW krytyczny wobec pomysłu referendum nad podniesieniem wieku emerytalnego tekst Dominiki Wielowieyskiej. Cytat: „Polacy, odpowiadając na referendalne pytania sformułowane przez "Solidarność", OPZZ i SLD, tak naprawdę nie wiedzieliby, w jakiej sprawie głosują. Bo alternatywą dla reformy emerytalnej są rosnące podatki, bardzo niskie emerytury i powiększające się obszary biedy”. Link

 

— „Wprost” pisze o szefie „Solidarności” Dudzie jako o głównym przeciwniku premiera w walce o podniesienie wieku emerytalnego.

 

Dziś projekt o wydłużeniu wieku emerytalnego trafi do konsultacji – pisze DGP.

 

— “Komorowski rośnie w siłę” – pisze w RZ Michał Szułdrzyński o rosnnącej pozycji dystansującego się od rządu Bronisława Komorowskiego.

 

Mucha miała na sobie 1200 zł – podsumowuje wczorajszy bieg minister sportu Superexpress.

 

Fakt już na okładce uderza w minister sportu. „Mucha musi odejść”. Podtytuł tekstu ze str 4: „Mimo mrozu Mucha próbowała bieganiem  przykryć swoje klęski”. W „Fakcie” także tekst „Tajna narada w spa” o weekendowym spotkaniu polityków PO z Małopolski w ośrodku wypoczynkowym pod Krakowem.

 

— Oprócz tego, że jest o Stadionie Narodowym nic więcej się powiedzieć nie da – Pisze w Newsweeku Piotr Bratkowski: “chyba najlepiej więc urządzić tu z powrotem bazar”.

 

“Uważam Rze ” jak weekendowy Plus/Minus o Thatcher NALEŻY PRZECZYTAĆ: Piotr Zaremba o filmie i o sensie władzy cytuje filmową premier: “kiedyś chodziło o to, żeby czegoś dokonać, teraz o to, żeby kimś być”. Hitem numeru jest “Alfabet Margaret Thatcher” Piotra Semki i hasła m.in: Samantha Fox, “My job is to stop Britain going red”, torebka.

 

— W URze także: dwugłos — Czego uczy nas Thatcher – Marek Magierowski i Jacek Karnowski oraz o kulisach władzy Majewski/ Reszka “Tusk, mistrz sztuki bonsai”, “Tusk wyszedł na gościa, który nie rozumie, że da się oszukać żonę, ale nie sieć internetową”.

 

Fatalny miesiąc Tuska – w Newsweeku Stankiewicz i Śmiłowicz: “Kryzysowe nastroje panują także w klubie parlamentarnym”, “prawdziwy egzamin dopiero przed nim”.

 

W „Naszym Dzienniku” tekst „Tusk w defensywie”. W tekście wiele cytatów anonimowych polityków PO krytycznych dla PDT. Poseł PO z Mazowsza: „Premier zachowuje się tak, jakby stracił polityczny instynkt”. ND cytuje także anonimową „osobę z kierownictwa PO”: „Tymczasem ten rząd jest grupą potakiwaczy, a jeśli nawet ktoś ma swoje zdanie, jak choćby Jarosław Gowin, to jest słaby i Tusk się z nim nie liczy.”

 

— Temat okładkowy Newsweeka: Dlaczego policji się nic nie udaje.

 

W „Polsce The Times” tekst jedynkowy o tym, że ACTA trafia do kosza. A w środku: tekst „Platforma gorączkowo szuka sposobu na wyjście z kryzysu”. Cytowany polityk PO: „W piątek atmosfera w klubie była jak w grobowcu.”. I drugi cytat, z Kancelarii Prezydenta: ” Prezydent jest głową państwa, więc nie może jednoznacznie i doraźnie angażować się politycznie”.

 

W GW duży tekst polityczny Renaty Grochal i Wojciecha Szackiego „Przytulisko Polityczne” o „armii” asystentów polityków PO w rządzie. Wymienieni są m.in. Michal Klimczak, Dariusz Dolczewski i inni młodzi członkowie gabinetów politycznych ministrów.

 

— We „Wprost” długi tekst Michała Krzymowskiego o Jacku Cichockim, pełen krytycznych uwag pod adresem ministra wygłaszanych przez anonimowych policjantów i ludzi związanych z MSW.

 

— TEN, KTO będzie potrafił politycznie wykorzystać niezadowolenie internautów otworzy sobie, być może, drogę do przyszłej władzy – pisze w komentarzu w URZE Paweł Lisicki.

 

Temat dnia dla GPC to śledztwo po katastrofie smoleńskiej, a konkretniej fakt, że rosyjscy wojskowi i urzędnicy oraz członkowie komisji Millera mają być przesłuchani przez polskich śledczych.

  

Polityczne urodziny: Piotr Woźniak, główny geolog kraju, b. minister gospodarki w rzadzie PiS.

 

— TEGO DNIA w 1998 zaprzestano produkcji samochodu Żuk.

 

— WYDARZENIA: Debata: „Blogosfera – alternatywna opinia publiczna”. Paneliści: Anton Nosik, rosyjski bloger, Igor Janke, szef salonu24.pl.  „Klub Powiększenie” Warszawa, ul. Nowy Świat 27, g 18.00. Więcej szczegółów: http://jankepost.salon24.pl/390356,blogosfera-w-rosji-i-polsce-dyskusja-w-pon-o-18.