Na internetowych portalach rozrywkowych obowiązywał dotąd taki schemat: Donald Tusk rządzi, warto więc pośmiać się z Kaczyńskiego. Prawo i Sprawiedliwość było obiektem największych złośliwości serwisów z żartami, karykaturami i fotomontażami. Trzeba przyznać, że partia Kaczyńskiego sumiennie dbała o zapewnienie pretekstu do drwin.

 

Donald Tusk ze swoją niechęcią do podejmowania trudnych decyzji, mógł być irytujący dla politologów, czy pewnej grupy wyborców, jednak nie był śmieszny. Zachowawczość i powściągliwość mogła drażnić, jednak skutecznie chroniła przed ostrzem satyry. Z Tuska śmiano się trochę, gdy wrócił jako “Słońce Peru“ i gdy zamykał stadiony, ale ulubionym obiektem kpin internautów wciąż pozostawał Kaczyński.

 

To  zmienia się właśnie na naszych oczach. Na internetowych portalach rozrywkowych panuje dyktatura młodych. Starsi przychodzą do pracy, włączają komputery i świadomie, lub nie czytają o tym, co bawi młodzież. Łatwiej tam przecież znaleźć żarty o sesji i grach komputerowych, niż o problemach 40 latków. I dla tych młodych, którzy lubią sobie żartować z jednorożców i kościoła, Donald Tusk nie jest już “fajnym” politykiem, bo gra w piłkę i mówi czasem publicznie, że coś jest “spoko”. Gdy pytałem dzieciaki zwiedzające sejm  jakich polityków znają odpowiadali: Palikot, Palikot i jeszcze raz Palikot. To oni wraz ze swoimi nieco starszymi kolegami rządzą dziś internetem. A od chwili, gdy wybuchła sprawa porozumienia ACTA Tusk stał się ich wrogiem.

 

Na jednym z popularniejszych portali rozrywkowych złowroga mina Donalda Tuska, który ucharakteryzowany jest na radzieckiego przywódcę i cytat “Nie ustąpimy wobec szantażu” i pod spodem dopisek: “Szantaż czyli głos społeczeństwa w państwie demokratycznym”.

 

Klikając dalej, szybko zorietnować się można, że nie wszystkie docinki będą aż tak wyrafinowane- teraz rysunek: do siedzącego ludzika podchodzi drugi: “Panie premierze cały kraj protestuje” ludzik zza biurka odpowiada: “ch… i tak podpiszemy”.

 

Za chwilę zdjęcia Tuska z Grasiem i chmurki z dialogiem w którym zastanawiają się czy ludzie zgadną hasło premiera bo tym razem jest to-  1admin, zaraz obok Tusk i Komorowski ucharakteryzowani na Modern Talking na okładce singla “Don’t worry”. I choć obecności PiS broni Marek Suski przebrany przez internatów za “murzynka”, to nie da się ukryć, że największy ruch w sieci generuje teraz Donald Tusk.

 

Dotąd spidoctorzy rządu szybko radzili sobie z każdym tego typu kryzysem. Teraz będzie to znacznie trudniejsze. Młodzi internauci nie tylko “nie kupili” Tuska ale i stwierdzili, że jest on dla nich kimś z innej epoki. Kimś kogo poglądy sytuują go gdzieś blisko wyśmiewanego Hołdysa. To ile w tym jest racji nie ma tu większego znaczenia, bo faktem jest, że do wyborów jeszcze trzy lata, czyli tyle, by internetowi twórcy przekroczyli 18 lat.

 

 

fot. http://kwejk.pl/strona/4294