W Bukareszcie premierzy Mateusz Morawiecki i Nicolae Ciuca poprowadzą konsultacje międzyrządowe. Przedmiotem spotkania będzie współpraca dwustronna, kwestie bezpieczeństwa oraz przygotowania do szczytu NATO. Ważnym tematem konsultacji będzie agresja Rosji na Ukrainę oraz jej konsekwencje gospodarcze – w tym na rynku zbóż.

O 9:00 premierzy wezmą udział w ceremonii otwarcia Rumuńsko-Polskiego Forum Biznesowego, o 9:50 odbędzie się ceremonia powitania polskiego szefa rządu przez premiera Rumunii, a o 10:00 – rozmowa tête-à-tête. Na 11:00 zaplanowany family photo, na 11:15 – spotkanie delegacji, a na 13:05 – podpisanie dokumentów dwustronnych oraz konferencja prasowa z udziałem premierów Polski i Rumunii.

O 14:00 odbędzie się oficjalne powitanie polskiego premiera przez prezydenta Rumunii Rumunii Klausa-Wernera Iohannisa. O 14:05 rozpocznie się rozmowa tête-à-tête, a na 14:45 zaplanowano oświadczenia dla mediów premiera Mateusza Morawieckiego oraz prezydenta Rumunii Klausa-Wernera Iohannisa. Ostatni punkt w planie to spotkanie z liderami środowisk polskich w Bukareszcie o 15:15.

O 9:00 nadzwyczajna podkomisja powróci do rozpatrywania zgłoszonego przez prezydenta projektu ustawy o sędziach pokoju wraz przepisami wprowadzającymi.

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk w ramach akcji #TuJestPrzyszłość będzie kontynuował wizytę w województwie opolskim. O 10:00 w Opolu odbędzie się posiedzenie klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej, a o 13:30 – spotkanie ze studentami i studentkami Uniwersytetu Opolskiego.

O 10:00 w Sejmie odbędzie się konferencja prasowa z udziałem wicemarszałka Senatu Marka Pęka i wiceszefa MSZ Pawła Jabłońskiego.

O 12:00 w Warszawie marszałek Senatu Tomasz Grodzki weźmie udział w uroczystości nadania pasażowi imienia Zbigniewa Brzezińskiego.

O 15:00 w Pałacu Prezydenckim prezydent Andrzej Duda weźmie udział w IX posiedzeniu Kolegium Prezydenta RP do spraw Polityki Międzynarodowej.