Piątek to drugi dzień posiedzenia Rady Europejskiej w Brukseli. O 9:30 rozpocznie się II sesja robocza. Po 14:00 możliwa jest konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego – zależnie od możliwości czasowych.

O 10:30 w Koszalinie wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker weźmie udział w konferencji prasowej poświęconej utworzeniu Wyższej Szkoły Straży Granicznej. W wydarzeniu weźmie również udział komendant COS SG płk SG dr Piotr Boćko.

O 11:00 w Słupsku odbędzie się konferencja prasowa rzecznika prasowego rządu Piotra Müllera, podsumowująca realizację inwestycji rządowych w powiecie słupskim oraz w sprawach bieżących.

O 12:00 w Markowej prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą wezmą udział w uroczystości z okazji Narodowego Dnia Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. O 15:00 głowa państwa weźmie udział w uroczystości jubileuszu 50-lecia Akademickiego Centrum Komputerowego CYFRONET AGH.

O 12:00 marszałek Sejmu Elżbieta Witek spotka się z wiceprzewodniczącą Rady Najwyższej Ukrainy Ołeną Kondratiuk.

Przewodniczący PO Donald Tusk w ramach akcji #TuJestPrzyszłość będzie kontynuował wizytę w województwie śląskim. O 13:00 w Chorzowie odbędzie się spotkanie z seniorami, a o 16:30 w Siemianowicach Śląskich – z nauczycielami.