Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk w ramach akcji #TuJestPrzyszłość będzie kontynuował wizytę w województwie śląskim. O 10:00 w Katowicach odbędzie się posiedzenie klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej – pierwsza część posiedzenia będzie otwarta dla mediów.

O 12:00 w Busku-Zdroju odbędzie się otwarte spotkanie prezesa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza z mieszkańcami powiatu buskiego nt. inicjatywy ustawodawczej Uczciwa Polska oraz bieżącej sytuacji społeczno-gospodarczej.

O 13:00 w Olecku – w ramach akcji #PrzyszłośćToPolska – odbędzie się spotkanie z wicepremierem i szefem MON Mariuszem Błaszczakiem. Z kolei o 11:30 w Świdwinie odbędzie się spotkanie z wiceszefem MSWiA Pawłem Szefernakerem, a o 14:00 w Brojcach – z wiceprezesem PiS Joachimem Brudzińskim.

Ponadto o 10:00 Szefernaker będzie przebywał z wizytą w gminie Łobez. Podczas uroczystości w jednostce OSP w Boninie wiceszef MSWiA wręczy Medale Młodego Bohatera chłopcom, którzy uratowali z pożaru domu swoje dwie młodsze siostry.