To, co tutaj dzisiaj widzimy, to jest część dawnego, centralnego okręgu przemysłowego, taki był zamysł, kiedy tę fabrykę stworzono po to, aby produkować właśnie broń na polskie potrzeby, dla polskich żołnierzy. Oczywiście z myślą na przyszłość także o eksporcie. Taka była wtedy idea i taka jest również i dzisiaj. Widzicie państwo tutaj najnowsze produkty fabryki, karabiny Grot, system modułowy, który jest największą dumą firmy dzisiaj i największą nadzieją eksportową – stwierdził prezydent Andrzej Duda w fabryce broni „Łucznik” w Radomiu.

Mamy nadzieję, zarząd firmy również ma nadzieję, że w przyszłości w ramach Polskiej Grupy Zbrojeniowej, wszystkie polskie firmy będą utrzymywały tą właśnie broń, która w Radomiu jest produkowana. Dzisiaj to także jest jeden z naszych hitów, śmiało można powiedzieć, że eksportowych. Mamy nadzieję na przyszłe kontrakty – dodał.

Doświadczenia zebrane na froncie, z warunków frontowych, bojowych na Ukrainie mają ogromną wartość, są ogromnie cenne, bo dzięki temu w ciągu ostatnich lat rzeczywiście, zwłaszcza w ciągu ostatniego roku, tutaj trwają cały czas prace, bardzo szczegółowe, w ogromnych detalach, właśnie nad udoskonaleniem rozwiązań, które w tej broni są – mówił dalej.