– Dla mnie i dla moich kolegów i koleżanek z KO najważniejsze jest to, żeby pieniądze z Funduszu Odbudowy trafiły do Polski jak najszybciej. I rzeczywiście ta ustawa [o Sądzie Najwyższym] nie jest doskonała, natomiast poprawia sytuację, to ważne. I co najważniejsze, miejmy nadzieję, że dzięki temu po półtora roku czy dwóch latach zwodzeń i prowadzenia dyplomacji uników i oszustw przez PiS, wreszcie te pieniądze mają szansę trafić do Polski. A ja mam nadzieję, że PiS się po prostu wycofa z łamania praworządności – powiedział Rafał Trzaskowski w „Gościu Wydarzeń” Polsat News.

– My podjęliśmy decyzję, że mimo że ta ustawa doskonała nie jest, to poprawia sytuację, a poza tym jest szansa, że wreszcie odblokuje pieniądze. To nie była prosta decyzja, natomiast dzięki temu będziemy w stanie się rozwijać. Ja przypominam, że te pieniądze służyć będą całej Polsce, a nie rządowi PiS-u. Mam nadzieję, że PiS przegra wybory i że te pieniądze będą inwestowane w sposób całkowicie obiektywny – kontynuował.

– Szkoda, że Szymon Hołownia się wyłamał z tego jednolitego frontu opozycji, bo wielokrotnie o tym rozmawialiśmy, że ta decyzja będzie trudna, ale absolutnie priorytetowe jest pozyskanie pieniędzy i jednak powolne wycofywanie się PiS-u z upolityczniania sądów, bo PiS będzie zobowiązany to zrobić. Może nie w sposób idealny, może nie tak szybko jak byśmy tego wszyscy chcieli, ale jednak. Ta decyzja i ta ustawa poprawi sytuację, a nie ją pogorszy, a Polki i Polacy będą mogli korzystać z tych pieniędzy. Inaczej byśmy byli skansenem gospodarczym. Po prostu nie stać nas na to, żeby przez wybryki PiS-u pozbawić Polski tak olbrzymiej szansy rozwojowej – mówił dalej.