– Ten zarzut [Radosława Sikorskiego] jest obrzydliwy, to oburzające, tym bardziej że wypowiada to człowiek, który kiedyś był ministrem spraw zagranicznych w polskim rządzie czy ministrem obrony, marszałkiem Sejmu, więc trudno tutaj zrozumieć, że mógłby on to zrobić bezwiednie czy z głupoty. Wydaje się, gdyby zastanawiać się głębiej nad tym wszystkim, że takie słowa mógłby powiedzieć tylko ktoś, kto jest właśnie, pracuje na rzecz innych, tych którzy życzą Polsce źle – stwierdziła Beata Szydło w „Gościu Wiadomości” TVP info.

Zresztą Sikorski bardzo często, sama byłam świadkiem w czasie debaty, która była prowadzona przeciwko Polsce, w której zabierałam również głos, jak on próbował mi przerwać i nie dopuścić mnie do głosu, zachowywał się irracjonalnie, widać było że obrona Polski w czasie takiej debaty wywołuje ogromną nerwowość u niego – dodała.

Więc nie do końca byłam zdziwiona tym, co on w tej chwili wygaduje, zresztą nie jest to jego pierwsza wypowiedź. Proszę sobie przypomnieć, jak sugerował, że to Amerykanie uszkodzili Nord Stream 2. Bardzo chętnie te jego słowa są wykorzystywane i podchwytywane przez propagandę rosyjską. Więc tylko i wyłącznie możemy zacząć stawiać pytania i zapytać: kim pan jest, panie Sikorski? – mówiła dalej.