O 10:50 odbędzie się briefing prasowy marszałka Tomasza Grodzkiego przed 54. posiedzeniem Senatu, które rozpoczyna się o 11:00. W porządku obrad m.in. zmiany w Prawie oświatowym, częściej nazywane lex Czarnek 2.0. Można przypuszczać, że po odrzuceniu ustawy, ewentualnie wprowadzeniu poprawek, Sejm rozpatrzy je na posiedzeniu jeszcze w tym tygodniu. Ponadto senatorowie zajmą się tzw. ustawą okołobudżetową na 2023 rok.

O 12:00 w Pałacu Prezydenckim prezydent Andrzej Duda weźmie udział w posiedzeniu plenarnym Rady Dialogu Społecznego. O 17:00 PAD na dziedzińcu Belwederu weźmie udział w apelu z okazji Dnia Podchorążego oraz 192. rocznicy wybuchu Powstania Listopadowego. Podczas uroczystości wręczy nominacje generalskie oficerom Wojska Polskiego.

O 12:00 w Sejmie odbędzie się organizowane przez Lewicę spotkanie poświęcone diagnozie i propozycjom rozwiązań na rzecz bezpieczeństwa energetycznego Polski. Prezentacja wraz z dyskusją odbędzie się w gronie ekspertów i ekspertek z branży energetycznej, zarówno ze strony praktycznej, jak i akademickiej. W porządku obrad znalazło się przedstawienie aktualnej sytuacji w energetyce i przedstawienie propozycji rozwiązań systemowych.