O 9:00 w KPRM premier Mateusz Morawiecki spotka się z samorządowcami. Także dziś szef polskiego rządu weźmie udział w pierwszym spotkaniu Europejskiej Wspólnoty Politycznej w Pradze z udziałem szefów państw i rządów Unii Europejskiej oraz 17 przywódców europejskich państw partnerskich. Kolejnego dnia PMM będzie uczestniczył w nieformalnym posiedzeniu Rady Europejskiej, które zostanie poświęcone tematom wsparcia Ukrainy, energii oraz kwestiom ekonomicznym.

Sejm wznowi obrady o 9:00 od pytań w sprawach bieżących, a o 11:15 wysłucha, na wniosek klubu Lewicy, informacji w sprawie gospodarczych i społecznych skutków drożyzny, w szczególności wysokich cen energii elektrycznej i gazu oraz rosnących kosztów utrzymania, a także przeciwdziałania dalszym wzrostom cen.

Senat wznowi obrady o 10:00 od przeprowadzenia imiennego głosowania nad wyborem ławników Sądu Najwyższego. Następnie senatorowie rozpatrzą kolejne cztery ustawy. Po wyczerpaniu porządku obrad odbędą się głosowania.

O 11:00 sejmowa komisja administracji i spraw wewnętrznych na zamkniętym posiedzeniu wysłucha informacji na temat funkcjonowania Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych ze szczególnym uwzględnieniem zakupu węgla w związku z sytuacją na rynku energetycznym.

O 17:00 rozpocznie się godzinny blok głosowań, w trakcie którego dojdzie m.in. do powołania członków rady Polityki Pieniężnej, będzie także głosowany rządowy projekt nowelizacji niektórych ustaw w celu przeciwdziałania lichwie.

Prezydent Andrzej Duda kontynuuje wizytę na Malcie, gdzie odbywa się spotkanie prezydentów państw Grupy Arraiolos. PAD o 9:00 spotka się z prezydentem Niemiec Frankiem-Walterem Steinmeierem. Około 10:00 odbędzie się ceremonia powitania przez prezydenta Malty Georga Vellę, a następnie wspólne zdjęcie prezydentów. O 11:00 odbędzie się pierwsza sesja robocza, a o 14:30 – druga sesja robocza. Na 16:15 zaplanowano oświadczenia prasowe prezydentów.